Results

Team1234SumaWynik
Future Processing1613171662Zwycięstwo
BT Lexicon11417537Przegrana

W drugim czwartkowym spotkaniu, ostatniej kolejki sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz BT Lexicon. Faworytami do zwycięstwa w tym starciu, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Future Processing przed tygodniem, po zwycięstwie nad ekipą Heraeus 65-45, zapewnili sobie mistrzowski tytuł. Dla gospodarzy było to również, dziewiąte zwycięstwo z rzędu w bieżącej kampanii. Natomiast goście przed siedmioma dniami, nie rozegrali swojego starcia z drużyną Nexteer Automotive, gdyż ten mecz został zweryfikowany jako walkower. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów, jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, to koszykarze Future Processing, zaczęli osiągać coraz wyraźniejszą przewagę na parkiecie. Ta faza konfrontacji, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 16-11. Drugie 10 minut to kontynuacja świetnej gry zawodników Future Processing, z końcówki pierwszej kwarty. W tym rozdaniu gospodarze znacząco poprawili swoją postawę w defensywie, nie pozwalając przeciwnikom na swobodne rzuty z ich pola 3 sekund. Tę część spotkania 13-4 wygrali koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, wypracowując sobie bezpieczne prowadzenie, przed drugą połową starcia. Jednak po zmianie stron, gra na boisku ponownie się wyrównała. Zawodnicy BT Lexicon odważnie ruszyli do odrabiania strat, znacząco poprawiając swoją skuteczność. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 17-17, co nadal stawiało gości w trudnym położeniu. W ostatniej fazie spotkania, inicjatywę na placu gry ponownie przejęli gracze Future Processing, którzy ostatecznie przypieczętowali swoją wygraną, pokonując zawodników występujących w szarych strojach 16-5. Gospodarze zwyciężyli w pojedynku z ekipą BT Lexicon 62-37, kończąc rozgrywki jesienne z kompletem wygranych na koncie oraz tytułem mistrzowskim.