Nexteer Automotive
33 - 41

Nexteer Automotive9671133Przegrana
PwC SDC413131141Zwycięstwo

Trzeci zapowiadany mecz tego dnia odbył się pomiędzy Nexteer Automotive a PwC SDC, i o ile dla ekipy Nexteer Automotive nic on nie zmieniał w ligowej tabeli, to dla PwC SDC był przypieczętowaniem jednopunktowej przewagi nad Matshop.pl, co w ostateczności dawało im mistrzostwo. Mimo wszystko koncentracja i duże zaangażowanie towarzyszyło obu ekipom od początku spotkania i żadna ze stron nie chciała odpuścić ostatniego już w tym sezonie meczu. Koszykarze Nexteer Automotive grali na wysokim procencie w pierwszej kwarcie, dokładając do tego świetną obronę, co dało im przewagę pięciu punktów. Natomiast w kolejnej kwarcie różnica ta stopniała a i siły zaczęły opadać, co mocno zmotywowani zawodnicy PwC SDC wykorzystali. Do połowy tablica wskazywała wynik 15:17 dla PwC SDC. Trzecia kwarta była praktycznie lustrzanym odbiciem drugiej, w której wynik różnił się zaledwie jednym punktem. Decydująca o wszystkim czwarta kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 11:11. Obie ekipy na sam koniec sezonu pokazały klasę i nie odpuszczały w ostatnich minutach, dając świetny popis koszykarskich umiejętności. Ostatecznie siłą rozpędu i zaliczką punktową z poprzednich kwart, to drużyna PwC SDC wygrała, zapewniając sobie tytuł mistrza SBL.