Nexteer Automotive
41 - 60

Nexteer Automotive111351241Przegrana
PwC SDC1417131660Zwycięstwo

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy zespołami Nexteer Automotive i PwC SDC rozgrywany w ramach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Gospodarze w sezonie zimowym zajęli w lidze wysokie 3 miejsce, wygrywając 60% swoich spotkań. Natomiast koszykarze PwC w poprzednich rozgrywkach wywalczyli mistrzostwo Ekstraklasy, ponosząc w całym sezonie zaledwie jedną porażkę. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip, które były skuteczne przede wszystkim w „polu 3 sekund” przeciwników. Dobre dogrania pod kosz przynosiły punkty zdobywane z obu stron. W drugich 10 minutach nadal utrzymywała się wyrównana gra, jednak z każdą kolejną akcją przewagę na parkiecie zaczęli osiągać goście. Dominacja koszykarzy PwC dała znać o sobie w 3 kwarcie wygranej przez nich różnicą 8 punktów. Zawodnicy gości trafiali niemal z każdej pozycji, równocześnie dobrze broniąc dostępu do własnego kosza. W ostatniej kwarcie zespół Nexteer Automotive poprawił swoją skuteczność, jednak było to zbyt mało na świetnie dysponowanych tego dnia koszykarzy PwC. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 41 – 60 na korzyść gości, którzy tym zwycięstwem potwierdzili mistrzowską formę z poprzedniego sezonu.