48 - 37
Nexteer Automotive

Adwokaci127111848Zwycięstwo
Nexteer Automotive11551637Przegrana

W drugim wtorkowym pojedynku, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Nexteer Automotive. Przed rozpoczęciem gry, to spotkanie nie miało wyraźnego faworyta. Oba zespoły w tym sezonie, dobre mecze przeplatały porażkami, dlatego trudno było jednoznacznie wskazać, pretendenta do zdobycia kompletu punktów. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem rywalizowali z zespołem Baltic Rail. Adwokaci musieli uznać wówczas wyższość rywali, ulegając przeciwnikom 49-67. Natomiast goście w swoim poprzednim meczu, podejmowali ekipę Heraeus. Zawodnicy Nexteer wysoko wygrali tamto starcie 60-38, odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starli się dokładnie rozgrywać swoje kolejne ataki, próbując również rzutów z za łuku. Pierwsza kwarta, po dobrej i szybkiej grze, przyniosła rezultat 12-11. Jednak w drugich 20 minutach, potencjał ofensywny obu ekip nieco zmalał, głownie za sprawą braku skuteczności w niektórych akcjach podkoszowych. Adwokaci wygrali drugą kwartę 7-5, zachowując minimalną przewagę nad rywalami. Po zmianie stron, spotkanie nadal było bardzo wyrównane, jednak wraz z upływem czasu trzeciej kwarty, to gospodarze sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie, wygrywając to rozdanie 11-5. Największy potencjał ofensywny koszykarze obu ekip, zaprezentowali jednak dopiero w ostatniej części meczu. Zawodnicy występujący w zielonych strojach, za wszelką cenę próbowali utrzymać swoje prowadzenie, natomiast koszykarze Nexteer Automotive, walczyli o nadrobienie straconego dystansu. W efekcie ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 18-16, a w całym spotkaniu górą okazali się Adwokaci, pokonując przeciwników 48-37.