15 - 44
Nexteer Automotive

Adwokaci293115Przegrana
Nexteer Automotive15918244Zwycięstwo

Do bardzo ciekawego starcia doszło w drugiem czwartkowym spotkaniu, w którym mierzyły się drużyny Adwokaci oraz Nexteer Automotive. Koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, przed tygodniem ponieśli swoją pierwsza ligową porażkę w tym sezonie Sportowej Ligi Firm, ulegając ekipie Future Processing 40-48. Natomiast goście w swojej ostatniej rywalizacji pokonali zespół BT Lexicon 56-13, zgarniając pierwszy komplet punktów w rundzie jesiennej. Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie od dominacji zawodników Nexteer Automotive, którzy od pierwszych minut spotkania grali świetne zawody w defensywie. Goście starali się blokować rzuty przeciwników, nie pozwalając im na przedostanie się w ich pole 3 sekund. W pierwszej kwarcie Adwokaci zdobyli zaledwie 2 punkty, przy 15 „oczkach” rywali. W drugich 10 minutach spotkanie nieco bardziej się wyrównało. Gospodarze zaczęli oddawać więcej celnych rzutów, co skutkowało poprawą wyniku z ich strony. Jednak ostatecznie druga kwarta zakończyła się remisem 9-9. Na początku drugiej połowy ponownie mecz w swoje ręce wzięli gracze Nexteer, którzy kontynuowali swoją ofensywną grę z pierwszej części spotkania. Goście w 3 kwarcie rzucili 18 punktów, przy zaledwie 3 po stronie Adwokatów. W ostatniej fazie meczu obie ekipy były już niestety bardzo nieskuteczne, co przełożyło się łącznie na zaledwie 3 punkty zdobyte po obu stronach. Ostatecznie jednak Adwokaci musieli uznać wyższość Nexteer Automotive, przegrywając aż 15-44.