45 - 25
Adwokaci

Nexteer Automotive913121145Zwycięstwo
Adwokaci996125Przegrana

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Nexteer Automotive a Adwokatami, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Oba zespoły przed tym meczem, sąsiadowały ze sobą w tabeli koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami na koncie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swojej poprzedniej rywalizacji podejmowali drużynę ING Tech Poland. Zawodnicy Nexteer Automotive musieli w tamtym pojedynku uznać wyższość przeciwników, przegrywając różnicą zaledwie jednego punktu 46-47. Natomiast goście w poprzednim starciu, mierzyli się z ekipą Heraeus. Adwokaci wygrali tamten mecz w rozmiarach 71-36, wypracowując sobie ogromną przewagę już w pierwszej połowie spotkania. Rywalizacja na parkiecie rozpoczęła się od szybkiej gry obu drużyn, które grały pewnie w ataku. Mecz w początkowej fazie był wyrównany, co po pierwszej kwarcie przyniosło remis 9-9. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w rozgrywaniu kolejnych akcji. Oba zespoły próbowały grać szczelnie w obronie, starając się przy tym wyprowadzać groźne kontrataki. W końcówce drugiej kwarty, gospodarze częściej zaczęli gościć w polu 3 sekund przeciwników, co przełożyło się na ich wygraną 13-9. Na początku drugiej połowy, swoją dobrą grę kontynuowali zawodnicy Nexteer Automotive, którzy stopniowo powiększali przewagę punktową. Zawodnicy występujący w białych strojach, dobrze radzili sobie z rzutami z za łuku, które zamieniali na punkty. Choć Adwokaci starali się dotrzymać kroku rywalom, przegrali trzecie rozdanie 6-12. W ostatniej kwarcie swoją przewagę potwierdzili gospodarze, którzy w ostatnich 10 minutach, nie pozwolili zdobyć swoim rywalom żadnych punktów z gry. Ostatecznie koszykarze Nexteer Automotive pokonali Adwokatów 45-25, wygrywając swój trzeci mecz w sezonie zimowym.