41 - 49
Adwokaci

ING Tech Poland11791441Przegrana
Adwokaci58231349Zwycięstwo

W pierwszym spotkaniu sezonu zimowego Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły ING Tech Poland oraz Adwokaci. Koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, w poprzednich rozgrywkach zaprezentowali świetną grę, co przełożyło się w ostatecznym rozrachunku na ich tytuł wicemistrzowski. Natomiast goście sezon jesienny zakończyli na 5 lokacie, jednak w fazie finałowej rozgrywek zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, odnosząc komplet zwycięstw. Faworytem w tym starciu byli zatem gracze ING, którzy jednak nie mogli być pewni łatwej przeprawy. Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla „Pomarańczowych”, którzy w pierwszych minutach spotkania skutecznie zneutralizowali w obronie swoich rywali. Gospodarze grając szczelnie w defensywie wygrali pierwszą kwartę 11-5. Drugie 10 minut nie przyniosło wielkich zmian w obrazie meczu. Obie ekipy nie zdobywały zbyt wielu punktów, jednak z minuty na minutę Adwokaci nabierali w swoich akcjach większego rozpędu. Po zmianie stron goście wyraźnie przeszli do ofensywy, spychając swoich przeciwników pod ich kosz. Adwokaci świetnie operowali piłką po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Koszykarze występujący w zielonych trykotach zdominowali 3 kwartę, wygrywając tę część gry aż 23-9. W ostatniej fazie spotkania, rywalizacja wyraźnie się wyrównała, jednak po znakomitym otwarciu drugiej połowy, to goście pozostawali z kilku punktową przewagą. Choć koszykarze ING do samego końca walczyli o korzystny rezultat, nie byli już w stanie odwrócić losów rywalizacji w końcowych minutach meczu. Ostatecznie ING Tech Poland uległ Adwokatom 41-49, rozpoczynając sezon od przegranej.