34 - 40
Adwokaci

ING Tech Poland8136734Przegrana
Adwokaci1669940Zwycięstwo

Do bardzo ciekawego starcia doszło już w drugim tygodniu zmagań, w koszykarskiej Ekstraklasie rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Naprzeciw siebie stanęły zespoły ING Tech Poland oraz Adwokaci, które wysoko wygrywały swoje mecze w pierwszej serii gier sezonu jesiennego. Przed tygodniem koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, pokonali STATSCORE 49-19. Natomiast goście zwyciężyli w starciu z Heraeus 65-27. Mecz zdecydowanie lepiej w początkowych minutach układał się dla zespołu Adwokatów. Goście dobrze rozprowadzali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim kolegom dogodne pozycje rzutowe. Dobra gra w ataku przyniosła Adwokatom w pierwszej kwarcie 16 punktów, przy 8 „oczkach” rywali. Jednak w drugiej kwarcie role na parkiecie się odwróciły i lepszą grę zaczęli prezentować koszykarze ING Tech Poland. „Pomarańczowi” poprawili skuteczność oraz grę w obronie, dzięki czemu wygrali drugie rozdanie 13:6. Początek drugiej połowy przyniósł natomiast bardzo wyrównaną grę obu ekip. Oba zespoły dobrze broniły dostępu do swojego kosza, co spowodowało niewielkie zdobycze punktowe. Zawodnicy próbowali rzutów z nieprzygotowanych pozycji, które częstokroć omijały obręcz. Ostatecznie po zaciętym meczu ING Tech Poland przegrał z drużyną Adwokatów 34 – 40. Dzięki tej wygranej goście uplasowali się na 2 miejscu w ligowej tabeli.