Results

Team1234SumaWynik
PwC SDC151661047Przegrana
ING Tech Poland1812111253Zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu czwartkowego wieczoru, na parkiet hali katowickiego Spodka wybiegli gracze PwC SDC oraz ING Tech Poland. Oba zespoły zajmują obecnie dwie pierwsze lokaty, w tabeli fazy finałowej koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm o miejsca 1-4, prezentując w tym sezonie świetną grę. Zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, nie przegrali jak dotąd żadnego spotkania. W swoim poprzednim meczu gracze PwC SDC pokonali drużynę Nexteer Automotive 54-43, odnosząc ósme zwycięstwo z rzędu. Natomiast goście wygrali dotychczas 6 konfrontacji w bieżących rozgrywkach. W swojej pierwszej rywalizacji w rundzie finałowej, koszykarze ING po zaciętej walce, pokonali Future Processing 31-30. Mecz rozpoczął się od wyrównanej dyspozycji obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście grali skutecznie w ofensywie, próbując rzutów z wielu pozycji. W pierwszej kwarcie oglądaliśmy wiele szybkich akcji, które przyniosły po upływie 10 minut wynik 15-18, na korzyść graczy ING Tech Poland. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Spotkanie nadal rozgrywane było w bardzo intensywnym tempie, co przynosiło wiele ciekawych akcji. Pod koniec drugiej kwarty lekką przewagę osiągnęli koszykarze PwC, wygrywając 16-12. Po zmianie stron goście zaczęli dominować w grze defensywnej. Gracze ING dobrze bronili dostępu do swojego pola 3 sekund, nie pozwalając rywalom na swobodne rozgrywanie piłki. Goście wygrali trzecią kwartę 11-6, wychodząc w całym spotkaniu na prowadzenie. W ostatniej fazie meczu obie ekipy zaciekle walczyły o zwycięstwo aż do końcowej syreny. Ostatecznie jednak to gracze ING Tech Poland pokonali PwC SDC 53-47. Dla gospodarzy ta porażka oznacza dopiero pierwszą stratę punktów w obecnym sezonie.