43 - 40
ING Tech Poland

PwC SDC81513743Zwycięstwo
ING Tech Poland16118540Przegrana

W spotkaniu zamykającym 7 tydzień rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz ING Tech Poland. Obie ekipy w sezonie jesiennym prezentują dobrą formę, zajmując w tabeli czołowe lokaty. Koszykarze rozstawieni w tym meczu w roli gospodarzy, wygrali jak dotąd wszystkie swoje pojedynki, plasując się na pozycji lidera Ekstraklasy. W poprzednim meczu gracze PwC pokonali drużynę BT Lexicon 48-15, co było ich piątym zwycięstwem z rzędu. Natomiast goście doznali dotychczas zaledwie jednej porażki. W swoim ostatnim spotkaniu zawodnicy ING, po bardzo wyrównanym spotkaniu, pokonali zespół Nexteer Automotive 59-57, odnosząc czwartą ligowa wygraną. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry obu zespołów. Koszykarze obu drużyn szybko wymieniali piłkę między sobą, budując składne akcje. Jednak w pierwszej kwarcie to goście osiągnęli przewagę nad rywalami, świetnie grając w obronie oraz rzucając 16 punktów, przy 8 „oczkach” przeciwników. Drugie 10 minut należało już natomiast do graczy PwC, którzy znacząco poprawili swoją dyspozycję w ofensywie. Gospodarze świetnie rozgrywali kontrataki, zdobywając punkty bezpośrednio spod kosza. Do przerwy wynik oscylował zatem wokół remisu. W drugiej połowie swoją skuteczną grę nadal kontynuowali gospodarze, choć zawodnicy ING swoją postawą, starali się utrzymywać korzystny dla siebie wynik. Mecz był wyrównany do samego końca a ostateczny rezultat został ustalony dopiero w ostatniej kwarcie. Koszykarze obu ekip dzielnie walczyli o każde punkty, ale ostatecznie to zawodnicy PwC SDC wygrali ostatnie rozdanie 7-5, w końcowym rozrachunku pokonując ING Tech Poland 43-40. Dzięki tej wygranej gospodarze umocnili się na pozycji lidera Ekstraklasy.