Results

Team1234SumaWynik
Future Processing151814956Zwycięstwo
Nexteer Automotive101714849Przegrana

Spotkanie pomiędzy Future Processing a Nexteer Automotive, zapowiadało się jako mecz zespołów, które zajmują dwie ostatnie lokaty w tabeli fazy finałowej koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, o miejsca 1-4. Gracze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, wygrali w sezonie jesiennym 5 spotkań, zdobywając łącznie 13 punktów. W pierwszym meczu rundy finałowej koszykarze Future Processing, po zaciętej walce, ulegli ekipie ING Tech Poland 30-31. Natomiast zawodnicy gości w bieżących rozgrywkach tryumfowali czterokrotnie. W poprzednim starciu gracze Nexteer Automotive musieli uznać wyższość drużyny PwC SDC, przegrywając w stosunku 43-54. Spotkanie rozpoczęło się od dobrej, ofensywnej gry obu zespołów. Zarówno koszykarze gospodarzy, jak i zawodnicy gości starali się dokładnie rozgrywać piłkę po obwodzie, wypracowując kolegom dogodne pozycje rzutowe. Pod koniec pierwszej kwarty gracze gospodarzy osiągnęli minimalną przewagę na parkiecie, co przyniosło im prowadzenie 15-10. Drugie 10 minut rywalizacji było jeszcze bardziej otwarte. Zawodnicy obu zespołów próbowali rzutów z różnych pozycji, trafiając zarówno z za łuku, jak i z pola 3 sekund rywali. Druga kwarta po mocnej wymianie ciosów, zakończyła się rezultatem 18-17. Po zmianie stron mecz nadal rozgrywany był w dobrym tempie. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a gra była dynamiczna. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 14-14, wciąż pozostawiając otwartą sprawę zwycięstwa. Ostatnia faza gry była już jednak nieco bardziej defensywna, a koszykarze Future Processing starali się utrzymać swoje prowadzenie do końcowej syreny. Ostatecznie gospodarze pokonali Nexteer Automotive 56-49, co było dla nich pierwszym zwycięstwem w fazie finałowej.