Results

Team1234SumaWynik
Nexteer Automotive19481647Przegrana
Future Processing1111191051Zwycięstwo

Wynik meczu pomiędzy zespołami Nexteer Automotive a Future Processing przed jego rozpoczęciem stał pod znakiem niewiadomej. Koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, przed tygodniem na inaugurację ulegli ekipie PwC SDC 41-60. Dla gości ten mecz był pierwszym sprawdzianem w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Pierwsza kwarta lepiej rozpoczęła się dla koszykarzy Nexteer, którzy byli skuteczni pod koszem rywali. Gospodarze punktowali niemal w każdej akcji, co przełożyło się na 19 zdobytych punktów w pierwszych 10 minutach. Natomiast goście w początkowej fazie rywalizacji okazali się nieco mniej skuteczni, jednak na parkiecie nie ustępowali umiejętnościami swoim rywalom. Koszykarze Future Processing potwierdzili swoją jakość już w drugiej kwarcie, w której zagrali bardzo skutecznie w obronie, dobrze blokując przeciwnikom wejście pod swój kosz. Zaowocowało to do przerwy bardzo wyrównanym wynikiem 23-22. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak zakończyła się pierwsza, czyli od lepszej gry gości. Zawodnicy Future Processing często gościli w polu 3 sekund rywali, co przełożyło się w 3 kwarcie na 19 zdobytych punktów. Choć w ostatnich 10 minutach koszykarze Nexteer Automotive starali się zniwelować straty, nie byli w stanie dogonić swoich przeciwników. Ostatecznie gospodarze ulegli graczom Future Processing 47-51. Goście zaliczyli świetną inaugurację sezonu, pokazując koszykówkę na wysokim poziomie.