43 - 39
Future Processing

PwC SDC131211743Zwycięstwo
Future Processing11145939Przegrana

Mecz pomiędzy drużynami PwC SDC a Future Processing, zapowiadał się jako spotkanie zespołów, które w tym sezonie koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, wygrywały wszystkie swoje konfrontacje. Koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali ekipę STATSCORE 71-31, prezentując bardzo ofensywną grę. Natomiast goście w swoim poprzednim spotkaniu, po wyrównanym boju, wygrali z zespołem Adwokatów 48-40. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i gracze Future Processing prezentowali dobra grę w obronie, niwelując wiele ataków swoich rywali. Jednak umiejętna gra pod koszem, przyniosła punkty koszykarzom obu ekip, co po pierwszej kwarcie dawało wynik 13-11. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w grze. Wynik nadal oscylował w okolicach remisu. W drugiej kwarcie minimalną przewagę w polu 3 sekund przeciwników osiągnęli goście, przy zmianie stron doprowadzając do wyniku 25-25. Na początku drugiej połowy nieznaczną przewagę zaczęli wykazywać gracze PwC, wypracowując swoim partnerom „czyste” pozycje do oddania rzutu. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 11-5, co w lepszej sytuacji stawiało gospodarzy. Ostatnia kwarta znów była niesamowicie wyrównana i do samego końca rywalizacji nie było wiadome, kto okaże się zwycięzcą tego pojedynku. Ostatecznie jednak lepsi okazali się koszykarze PwC SDC, pokonując Future Processing 43-39. Dzięki tej wygranej gospodarze zajęli pozycję lidera Ekstraklasy.