34 - 41
Future Processing

ING Bank Śląski01214834Przegrana
Future Processing111212641Zwycięstwo

Ostatnie już spotkanie tego sezonu SBL odbyło się pomiędzy ING a Future Processing na terenie Stadionu Śląskiego. ING z racji swoich ostatnich występów i trzeciego miejsca w lidze, stawiani byli w roli faworyta, czego nie potwierdziła pierwsza kwarta, którą to „pomarańczowi” przegrali aż 0:11, ulegając grającym na wysokim procencie koszykarzom Future Processing, którzy ostatni mecz w sezonie postanowili rozegrać na 100%. Druga kwarta znacznie różniła się od pierwszej, ponieważ ekipa ING wzięła się do odrabiania strat, co ostatecznie poskutkowało remisem 12:12 w tejże części gry. W kwarcie trzeciej zawodnicy obu ekip stwarzali sobie dogodne sytuacje rzutowe po licznych zasłonach, co sprawiało, iż mecz stał się wyrównany i oglądało się go z przyjemnością. Mimo lekkiej nadwyżki z kwarty trzeciej, zespół ING nie potrafił odrobić strat w ostatniej już części gry, którą zdominowała obrona Future Processing, nie dając oponentom łatwych punktów, co ostatecznie przełożyło się na wygraną 34:41 dla Future Processing. Koszykarze ING ostatecznie utrzymali się na miejscu trzecim ekstraklasy.