Inauguracja sezonu jesiennego 2020!

ADWOKACI VS. HERAEUS

W pierwszym spotkaniu sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegną zawodnicy Adwokatów oraz Heraeus. Faworytem do zwycięstwa w tym starciu, będą gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Adwokaci w ostatnim meczu poprzedniej rundy, mierzyli się z drużyną Nexteer Automotive. Gospodarze wywalczyli wówczas zwycięstwo 48-37, wygrywając przy tym wszystkie cztery kwarty. Natomiast goście w swoim ostatnim pojedynku, podejmowali ekipę Future Processing. Koszykarze Heraeus musieli uznać wyższość przeciwników, ulegając im 43-60. Czy zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, będą w stanie powalczyć o pełną pulę, z dobrze dysponowanymi rywalami? A może to Adwokaci, pokuszą się zgarnięcie kompletu punktów, na inaugurację nowego sezonu? Przekonamy się już o godzinie 19:15.

FUTURE PROCESSING VS. NEXTEER AUTOMOTIVE

Faworytem do zwycięstwa w meczu pomiędzy Future Processing a Nexteer Automotive, będzie zespół rozstawiony w roli gospodarza. Koszykarze Future Processing, to świeżo upieczeni mistrzowie sezonu zimowego Sportowej Ligi Firm, w którym w świetnym stylu, wygrali aż 9 konfrontacji. W swoim ostatnim pojedynku, gospodarze pokonali ekipę Heraeus 60-43, pieczętując wygraną w dwóch ostatnich kwartach spotkania. Natomiast goście rundę zimową, zakończyli na trzeciej lokacie w tabeli Ekstraklasy. Jednak w swoim ostatnim starciu, zawodnicy Nexteer Automotive, ulegli drużynie Adwokatów w rozmiarach 37-48. Czy goście zdołają szybko zapomnieć o przegranej i już w dzisiejszym meczu, zrehabilitują się dobrym rezultatem? A może to zespół Future Processing, potwierdzi swoją mistrzowską dyspozycję? Odpowiedź już o godzinie 20:15.

PWC SDC VS. BT LEXICON

W ostatnim czwartkowym spotkaniu, naprzeciw siebie staną zespoły PwC SDC oraz BT Lexicon. Obie ekipy w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm, powracają do rozgrywek po rocznej przerwie. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, podczas swojego ostatniego pobytu na ligowych parkietach, wywalczyli mistrzostwo Ekstraklasy, kończąc rozgrywki z 19 punktami na koncie. Natomiast goście swoją ostatnią przygodę w SLF, zakończyli na przeciwległym biegunie, finiszując z zerowym dorobkiem zwycięstw. Patrząc na historię występów obu zespołów, naturalnymi faworytami do zwycięstwa, wydają się być koszykarze PwC SDC, jednak nie należy przed rozpoczęciem boiskowej rywalizacji, skreślać ich przeciwników. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku i rozpocznie zmagania w sezonie jesiennym, od zdobycia kompletu punktów? Przekonamy się już o godzinie 21:15.