41 - 37
Heraeus

Adwokaci13811941Zwycięstwo
Heraeus8911937Przegrana

W pierwszym spotkaniu sezonu jesiennego, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Heraeus. Obie ekipy zakończyły zmagania w poprzedniej rundzie, odpowiednio na piątej i szóstej pozycji w tabeli, jednak faworytem do zwycięstwa w tym meczu, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. W ostatnim meczu sezonu zimowego, Adwokaci pokonali Nexteer Automotive 48-37, co było dla nich czwartą wygraną w rozgrywkach zimowych. Natomiast goście na zakończenie poprzedniego sezonu, ulegli ekipie Future Processing 43-60. Konfrontacja rozpoczęła się jednak, od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać twardo i szczelnie w obronie, nie dopuszczając rywali we własne pole 3 sekund. W pierwszej kwarcie minimalną przewagę osiągnęli jednak Adwokaci, którzy ostatecznie wygrali to rozdanie 13-8. Na początku drugich 10 minut, sytuacja na parkiecie ponownie się wyrównała, a oba zespoły próbowały rozgrywać coraz większą ilość kombinacyjnych akcji. Zawodnicy Heraeus pewnie poczynali sobie w ofensywie, wygrywając drugą kwartę 9-8, zmniejszając stratę do przeciwników, na odległość 4 punktów. Po zmianie stron, obraz gry nadal pozostawał taki sam. Obie drużyny nie pozwalały na wiele swoim rywalom, coraz częściej próbując rzutów z za łuku. Trzecia kwarta zakończyła się remisowym wynikiem 11-11 i o losach spotkania, miała zadecydować ostatnia faza meczu. Czwarte rozdanie nie przyniosło jednak znaczących zmian. Choć koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, starali się odwrócić wynik rywalizacji, nie potrafili zbudować wystarczająco wysokiej przewagi. Ostatecznie czwarta kwarta, ponownie zakończyła się wynikiem remisowym, tym razem 9-9. Adwokaci pokonali zatem ekipę Heraeus 41-37, a o ich zwycięstwie w szczególności zadecydowała przewaga, wypracowana już w pierwszej fazie meczu.