Nexteer Automotive

TeamSumaWynik
Future Processing20Zwycięstwo
Nexteer Automotive0Przegrana

Faworytem w starciu, pomiędzy Future Processing a Nexteer Automotive, przed rozpoczęciem gry na parkiecie, byli koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze Future Processing w niedawno zakończonym sezonie zimowym Sportowej Ligi Firm, zdobyli mistrzostwo Ekstraklasy, wygrywając aż 9 pojedynków. W swoim ostatnim meczu poprzedniej rundy, zawodnicy Future Processing pokonali zespół Heraeus 60-43, wypracowując sobie przewagę, w drugiej połowie tamtego meczu. Natomiast goście ubiegłe rozgrywki, zakończyli na najniższym stopniu podium. Koszykarze Nexteer Automotive, wygrali pięć spotkań w sezonie, w ostatnim starciu ulegając jednak ekipie Adwokatów 37-48. Mecz od pierwszych minut, rozgrywany był w szalonym tempie. Obie ekipy postawiły na bardzo ofensywny styl gry, w błyskawiczny sposób przenosząc kolejne akcje spod własnego kosza, w pole 3 sekund przeciwników. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem graczy Nexteer Automotive, którzy po 10 minutach prowadzili 17-16. W drugiej fazie meczu, spotkanie nie straciło na swojej intensywności, jednak oba zespoły poprawiły swoją grę w defensywie. Drużyny rzuciły mniejszą ilość punktów, a kwarta zakończyła się wynikiem 11-8, na korzyść gospodarzy. Po zmianie stron, rywalizacja nadal była bardzo wyrównana, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Zarówno gospodarze jak i goście, próbowali rozgrywać wiele kombinacyjnych akcji, próbując również rzutów dystansowych. Trzecią kwartę minimalnie 13-11, wygrali natomiast zawodnicy, występujący w białych strojach. W ostatniej fazie meczu, oba zespoły skupiły się w szczególności na grze obronnej, pudłując przy tym z wielu dogodnych pozycji rzutowych. Po 40 minutach rywalizacji, na tablicy nadal widniał wynik remisowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dodatkowe 5 minut lepiej rozegrali koszykarze gości, wygrywając 10-3, tym samym pokonując zespół Future Processing 54-47.