25 - 41
Adwokaci

BT Lexicon477725Przegrana
Adwokaci81014941Zwycięstwo

Faworytem do zwycięstwa w meczu, pomiędzy BT Lexicon a Adwokatami, przed rozpoczęciem gry na parkiecie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Przed tygodniem, gracze występujący w zielonych strojach, rywalizowali z zespołem Heraeus. Goście wygrali wówczas, po bardzo emocjonującym meczu 41-37, co dało im po pierwszej serii gier nowej rundy, trzecią lokatę w tabeli Ekstraklasy. Natomiast gospodarze w ubiegły czwartek, podejmowali ekipę PwC SDC. Koszykarze BT Lexicon, ulegli wówczas swoim przeciwnikom w rozmiarach 19-44, walcząc jednak do końca o każdy punkt. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej postawy obu drużyn, jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować Adwokaci. Goście wygrali pierwsze rozdanie 8-4, wypracowując sobie dogodne pozycje rzutowe, z pola 3 sekund rywali. W drugich 10 minutach, Adwokaci utrzymali swoją przewagę na parkiecie, jednak coraz składniejsze akcje, zaczęli konstruować także koszykarze, występujący w szarych strojach. Zawodnicy BT Lexicon, przegrali tę kwartę 7-10, nadal nie tracąc zbyt dużego dystansu do przeciwników. Jednak po zmianie stron, goście przystąpili do szybszej i agresywniejszej gry, co przełożyło się na większą ilość zdobywanych przez nich punktów. Adwokaci wygrali trzecią fazę spotkania 14-7, tym samym wypracowując sobie bezpieczną przewagę, przed ostatnią kwartą meczu. Końcowe 10 minut konfrontacji, ponownie przebiegało w atmosferze dość wyrównanej walki z obu stron. Gospodarze dzielnie walczyli aż do końcowej syreny, o podreperowanie swojej sytuacji punktowej, ostatecznie kończąc rywalizację z dorobkiem 25 oczek. Koszykarze BT Lexicon ulegli zatem ekipie Adwokatów w rozmiarach 25-41, przegrywając drugi mecz z rzędu.