26 - 59
Adwokaci

BT Lexicon4261426Przegrana
Adwokaci1810161559Zwycięstwo

Spotkanie pomiędzy zespołami BT Lexicon a Adwokaci, przed jego rozpoczęciem stało pod znakiem niewiadomej. Koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, tym meczem debiutowali na parkiecie koszykarskiej Ekstraklasy, rozgrywanej w ramach Sportowej Ligi Firm. Natomiast zespół gości przystępował do tej rywalizacji z dwoma zwycięstwami, odniesionymi w poprzednich spotkaniach. Przed tygodniem Adwokaci po zaciętym i wyrównanym meczu pokonali ING Tech Poland 40-34. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa gości, która już od pierwszych minut rywalizacji przejęła kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Adwokaci wymieniali dokładne podania, starając się w szybki sposób przedostawać w obszar ograniczony przeciwników. Taka gra przyniosła im w pierwszej kwarcie 18 punktów, przy zaledwie 4 punktach rywali. Druga kwarta nie przyniosła znaczących zmian w obrazie gry. Koszykarze BT Lexicon starali się wypracowywać pozycje rzutowe, jednak ich próby bardzo często były niecelne, co przełożyło się na zaledwie jeden rzut, który zmieścił się w obręczy. W drugiej połowie swoją skuteczność zaczęli odbudowywać natomiast goście, co w 3 kwarcie przyniosło im 16 punktów. Ostatnie 10 minut było najbardziej wyrównanym fragmentem gry, w którym gospodarze zdobyli aż 14 punktów, przy 15 „oczkach” przeciwników. Ostatecznie jednak BT Lexicon uległ Adwokatom 26-59. Dzięki tej wygranej goście zajęli pozycję lidera koszykarskiej Ekstraklasy.