44 - 19
BT Lexicon

PwC SDC111491044Zwycięstwo
BT Lexicon676019Przegrana

W ostatnim czwartkowym pojedynku, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz BT Lexicon, które powróciły do rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, po rocznej przerwie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim ostatnim ligowym sezonie, wywalczyli ligowe mistrzostwo, wygrywając wówczas aż 9 spotkań. Natomiast goście sezon jesienny 2019, zakończyli na ostatniej pozycji w tabeli, bez zwycięstwa na swoim koncie. Faworytami do wygranej w tym meczu, wydawali się być zatem koszykarze PwC SDC, jednak nie było to pewne, po tak długiej przerwie. Konfrontacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, jednak wraz z każdą upływającą minutą pierwszej kwarty, to gospodarze osiągali przewagę na parkiecie. Zawodnicy PwC SDC, wygrali pierwsze rozdanie 11-6, wypracowując sobie niewielką przewagę punktową. W drugich 10 minutach, gracze PwC nadal prowadzili grę, sukcesywnie dokładając kolejne trafienia. Koszykarze gości, starali się nawiązać walkę z rywalami, jednak zbyt często byli nieskuteczni w polu 3 sekund przeciwników. Ostatecznie gospodarze wygrali drugą fazę meczu 14-7, powiększając prowadzenie. Po zmianie stron, do odważniejszych ataków ruszyli koszykarze, występujący w szarych strojach, chcąc jeszcze nawiązać walkę z rywalami. Goście próbowali rzutów za 3 punkty, jednak w tym elemencie rzadko byli skuteczni. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną PwC 9-6, praktycznie przesądzając o końcowym rozstrzygnięciu spotkania. W ostatniej fazie gry, koszykarze gospodarzy całkowicie zdominowali zawodników BT Lexicon, wygrywając czwartą kwartę aż 10-0. Ostatecznie zespół PwC SDC, pokonał drużynę BT Lexicon w rozmiarach 44-19, odnosząc przy tym zwycięstwo we wszystkich czterech kwartach.