Results

Team1234SumaWynik
BT Lexicon405615Przegrana
PwC SDC121710948Zwycięstwo

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami BT Lexicon a PwC SDC, byli koszykarze rozstawieni w tym pojedynku w roli gości. Gracze PwC wygrali jak dotąd wszystkie swoje mecze w sezonie jesiennym Sportowej Ligi Firm, prezentując na parkiecie dobrą skuteczność. Przed tygodniem goście, po wyrównanym boju, pokonali zespół Future Processing 43-39. Natomiast gospodarze przegrali jak dotąd wszystkie swoje konfrontacje, notując trzy kolejne porażki. Zawodnicy BT Lexicon w swoim poprzednim pojedynku musieli uznać wyższość ekipy ING Tech Poland, ulegając rywalom 9-56. Spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi zawodników gości, którzy w pierwszych minutach meczu kontrolowali grę na parkiecie. Koszykarze PwC grali pewnie w obronie, dokładając skuteczne akcje pod koszem rywali. Goście często rozprowadzali piłkę po obwodzie, otwierając swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Drugie 10 minut przyniosło jeszcze większą dominację PwC, które poprawiło swoją skuteczność. W drugiej kwarcie goście rzucili 17 punktów, przy zerowym dorobku rywali. Na początku drugiej połowy swoją grę poprawili gospodarze. Koszykarze BT Lexicon zagrali skuteczniej przede wszystkim w obronie, zatrzymując wiele groźnych akcji rywali. Ostatnia kwarta w tym spotkaniu była najbardziej wyrównana. Gospodarze grając bardzo ambitnie, zdołali zdobyć w ostatnich 10 minutach 6 punktów, przy 9 „oczkach” rywali. Choć ostatecznie BT Lexicon uległ PwC SDC 15-48, w końcówce pokazał kawałek ciekawej i skutecznej gry w obronie. Dzięki temu zwycięstwu koszykarze PwC SDC dopisali na swoje konto piąty komplet punktów w rundzie jesiennej.