Results

Team1234SumaWynik
Nexteer Automotive1616111255Zwycięstwo
Baltic Rail1416101252Przegrana

W spotkaniu kończącym drugi tydzień zmagań w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive oraz Baltic Rail. Zawodnicy rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy, przed tygodniem przegrali swój inauguracyjny pojedynek, ulegając ekipie Future Processing 59-71. Gospodarze pomimo porażki toczyli wyrównany pojedynek, walcząc o wygraną do samego końca. Natomiast dla drużyny gości ten mecz był zarówno spotkaniem inauguracyjnym w sezonie zimowym, jak i pierwszą konfrontacją na parkietach Sportowej Ligi Firm. Mecz od pierwszych minut rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. Gracze obu zespołów imponowali zaangażowaniem na parkiecie, konstruując kolejne akcje. Zarówno gospodarze jak i koszykarze Baltic Rail prowadzili w pierwszej kwarcie bardzo wyrównane zawody, co przyniosło wynik 16-14. W drugich 10 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a obie ekipy przeprowadzały skuteczne akcje, świetnie operując piłką po obwodzie. Druga odsłona zakończyła się remisem 16-16 i przy zmianie stron to gospodarze mieli minimalną przewagę punktową. Po przerwie oba zespoły starały się grać szczelniej w defensywie, blokując swoim rywalom swobodne wbieganie w swoje pole 3 sekund. Mecz wciąż toczony był w szybkim tempie, z dużym zaangażowaniem zarówno gospodarzy jak i gości. O końcowym tryumfie koszykarzy Nexteer Automotive zadecydowała 4 kwarta. Gospodarze w końcowych fragmentach spotkania dwukrotnie celnie trafiali z za łuku, co pozwoliło im na odniesienie zwycięstwa. Gracze Baltic Rail pomimo porażki w swoim debiucie, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, prezentując koszykówkę na świetnym poziomie.