47 - 31
BT Lexicon

Heraeus171016447Zwycięstwo
BT Lexicon2991131Przegrana

Spotkanie pomiędzy zespołami Heraeus a BT Lexicon zapowiadało się jako starcie zespołów, które zajmują lokaty w dolnej części tabeli koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Zawodnicy rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy, wygrali jak dotąd w sezonie jesiennym jedno spotkanie, gromadząc na swoim koncie 7 punktów. W swoim ostatnim meczu koszykarze Heraeus ulegli ekipie Nexteer Automotive 28-67, co było ich piątą przegraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście nie odnieśli jak dotąd zwycięstwa w rundzie jesiennej. W poprzednim starciu gracze BT Lexicon musieli uznać wyższość drużyny PwC SDC, ulegając swoim rywalom 15-48. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanie lepszej gry zawodników gości, którzy w pierwszych minutach rywalizacji całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. Koszykarze Heraeus grali szczelnie w obronie, a zarazem bardzo skutecznie w ataku, sprawnie rozgrywając piłkę po obwodzie. Natomiast goście w pierwszej kwarcie pudłowali wiele swoich rzutów, co przełożyło się po 10 minutach na wynik 17-2. W drugiej kwarcie obraz gry znacząco się wyrównał, a zawodnicy BT Lexicon zaczęli częściej trafiać do kosza przeciwników. Goście starali się odrabiać straty, umiejętnie wprowadzając piłkę w pole 3 sekund rywali. Do przerwy widniał jednak wynik 27-11. Na początku drugiej odsłony lekką przewagę ponownie zaczęli osiągać zawodnicy gospodarzy, z minuty na minutę powiększając dystans punktowy. Natomiast 4 kwarta należała zdecydowanie do koszykarzy BT Lexicon, którzy zagrali bardzo pewnie w defensywie, wygrywając ostatnie rozdanie 11-4. Było to jednak zbyt mało, aby odrobić całość strat i ostatecznie to Heraeus pokonał ekipę BT Lexicon 47-31. Dla gospodarzy była to druga wygrana w tym sezonie.