52 - 22
Heraeus

PwC SDC102410852Zwycięstwo
Heraeus853622Przegrana

Faworytem starcia pomiędzy zespołami PwC SDC a Heraeus byli koszykarze rozstawieni w tej rywalizacji w roli gospodarzy. Gracze PwC SDC przed tygodniem, w swoim inauguracyjnym meczu pokonali Nexteer Automotive 60-41, prezentując wysoki poziom sportowy. Natomiast goście w poprzedniej serii gier musieli uznać wyższość rywali z drużyny Adwokatów, ulegając swoim przeciwnikom 27-65. Pierwsza kwarta meczu rozpoczęła się niepodziewanie od wyrównanej gry obu ekip. Koszykarze Heraeus pewnie prezentowali się w obronie, wykorzystując przy tym wiele pozycji rzutowych, po których zdobywali punkty. Po pierwszych 10 minutach zawodnicy PwC w prawdzie prowadzili, ale tylko 10-8. Jednak już w drugiej kwarcie mistrzowie z poprzedniego sezonu w pełni zdominowali swojego rywala. Koszykarze PwC świetnie rozprowadzali piłkę po obwodzie, otwierając swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Gospodarze niemal każdą akcję kończyli zdobyczą punktową, co do przerwy przyniosło wynik 34-13. Trzecia kwarta ponownie przyniosła lepszą grę koszykarzy PwC, jednak gospodarze byli już nieco mniej skuteczni pod koszem zawodników Heraeus. Goście starali przeciwstawiać się swoim rywalom, jednak ich częste próby rzutów za 3 kończyły się niepowodzeniem. Ostatecznie po dość wyrównanej 4 kwarcie, PwC SDC pewnie wygrało z Heraeus 52-22. Dzięki tej wygranej gospodarze zajmują obecnie 1 miejsce w tabeli koszykarskiej Ekstraklasy.