Results

Team12TWynik
Aviva Ubezpieczenia Katowice23230Przegrana
Capgemini25252Zwycięstwo

W 3 meczu drugiej kolejki po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyliśmy ekipę Avivy Ubezpieczenia Katowice, na przeciw której stanęli zawodnicy z Capgemini.
W poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach tych drużyn był remis, jednak w tabeli to Capgemini było wyżej. Ten mecz to taki mały hit ligi. Zarówno pierwszy jak i drugi set był wyrównany, oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko. Mnóstwo wymian długich akcji oraz efektownych ataków z jednej i z drugiej strony. Pierwszy set zakończył się wynikiem 23:25. W drugim secie ekipa Avivy zagrała dużo skuteczniej w ataku i w obronie, co przełożyło się na 2, a czasami nawet 3 punktowe prowadzenie. Końcówka seta była bardzo interesująca, bowiem przegrywające Capgemini robiło wszystko co się tylko da, by odrobić niewielką stratę i nie dopuścić do tie-breaka. Tak się też stało. Najpierw zobaczyliśmy na tablicy wynik 23:23 , a dwie akcję później ekipa Capgemini cieszyła się z kolejnego zwycięstwa. W tym pojedynku lepsze, choć tylko o włos, okazało się Capgemini, wygrywając 2:0 (23:25 ; 23:25). Zawodnikiem meczu został Dawid Szyga.