Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

PwC SDC górą w klasyku, Future Processing na czele tabeli

ilość_punktów_w_tygodniu

Relacje tekstowe

W czwartej serii gier koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy dwa spotkania. Jako pierwsi do gry w czwartkowy wieczór, przystąpili zawodnicy Future Processing oraz Heraeus. Ta konfrontacja zakończyła się wygraną gospodarzy, którzy po dobrym meczu, pokonali rywali 40-31. Natomiast w drugim pojedynku, byliśmy świadkami starcia pomiędzy PwC SDC a zespołem Adwokatów. Górą w tym meczu okazali się koszykarze gospodarzy, którzy pokonali rywali w rozmiarach 48-37, wypracowując sobie sporą przewagę, już w pierwszej kwarcie spotkania.

Future Processing vs Heraeus

40:31

W pierwszym czwartkowym starciu, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Future Processing oraz Heraeus. Faworytem do zwycięstwa w tym meczu, przed rozpoczęciem gry, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Koszykarze Future Processing, wygrali dotychczas w rundzie jesiennej dwa spotkania, przed tygodniem pokonując ekipę Adwokatów 56-37. Natomiast goście w bieżących rozgrywkach, tylko raz cieszyli się z kompletu punktów. W swoim ostatnim pojedynku zawodnicy Heraeus, po bardzo zaciętym boju, pokonali drużynę BT Lexicon 40-38. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu ekip, jednak wraz z upływem kolejnych minut, to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. Gracze występujący w ciemnych strojach, starali się w szybki sposób rozgrywać swoje kolejne akcje, wypracowując swoim partnerom, dogodne pozycje do rzutu z pola 3 sekund rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 8-4, co dawało nieznaczną przewagę zawodnikom Future Processing. W drugich 10 minutach, gra na parkiecie znacznie się ożywiła, a do śmielszych ataków ruszyli koszykarze gości. Zawodnicy Heraeus, poprawili swoją skuteczność pod koszem przeciwników, próbując również rzutów z za łuku. Druga kwarta zakończyła się wygraną zawodników gości 13-12, co zwiastowało emocje w dalszej części meczu. Jednak po zmianie stron, gospodarze uszczelnili swoją defensywę, jednocześnie powiększając przewagę punktową nad rywalami. Choć gracze występujący w pomarańczowych strojach, starali się przeprowadzać groźne ataki, byli nieskuteczni pod koszem przeciwników. Trzecie rozdanie zakończyło się wynikiem 8-2, dając koszykarzom Future Processing bezpieczne prowadzenie. W ostatniej fazie meczu, podobnie jak w 2 kwarcie, oglądaliśmy wyrównane widowisko, które zakończyło się rezultatem 12-12. Ostatecznie zawodnicy Future Processing, pokonali Heraeus 40-31, wygrywając trzecie spotkanie w rundzie jesiennej.

PwC SDC vs Adwokaci

48:37

W drugim wieczornym spotkaniu, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Adwokaci. Przed tygodniem obie ekipy przegrały swoje konfrontacje, dlatego ten mecz był dla nich doskonała okazją, do szybkiej rehabilitacji. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzedniej serii gier, rywalizowali z drużyną Nexteer Automotive. Zawodnicy PwC SDC, musieli wówczas uznać wyższość przeciwników, ulegając im 44-51. Natomiast goście w ubiegły czwartek, mierzyli siły z zespołem Future Processing. Adwokaci przegrali tamten pojedynek w rozmiarach 37-56, co było dla nich pierwszą porażką w rundzie jesiennej. Rywalizacja rozpoczęła się, od zdecydowanej przewagi koszykarzy PwC SDC. Gospodarze od pierwszych sekund spotkania, grali bardzo skutecznie w ataku, wykańczając większość swoich akcji, z pola 3 sekund rywali. Choć goście w pierwszej kwarcie, próbowali nawiązać walkę z przeciwnikami, nie potrafili sforsować szczelnej obrony rywali. Zawodnicy PwC SDC wygrali tę fazę meczu aż 18-4, budując bogaty kapitał punktowy na resztę spotkania. Jednak w drugich 10 minutach, obraz gry znacząco się wyrównał. Adwokaci zaczęli rzucać dużo skuteczniej, co przełożyło się na ich wygraną w drugiej karcie 11-7. Koszykarze występujący w zielonych strojach, poprawili także swoją postawę w defensywie, grając bardziej agresywnie. Po zmianie stron, rywalizacja nadal przebiegała bardzo wyrównanie, choć Adwokaci za wszelką cenę, dążyli do zredukowania swojej straty punktowej. Trzecia faza meczu, zakończyła się jednak remisem 10-10, co sprawiało, że goście mieli coraz mniej czasu na odrabianie strat. Ostatnia kwarta, nie przyniosła odwrócenia losów spotkania. W grze gospodarzy widać było odpowiedzialność taktyczną, dzięki której dowieźli wygraną aż do końcowej syreny. Ostatecznie gracze PwC SDC pokonali Adwokatów 48-37, wygrywając drugi mecz w bieżących rozgrywkach.