Podsumowanie 3. tygodnia zmagań!

176

W 3 tygodniu zmagań sezonu zimowego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, oglądaliśmy dwa spotkania. Jako pierwsi na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli koszykarze Heraeus oraz Nexteer Automotive. Pomimo dość wyrównanej pierwszej połowy meczu, ostatecznie goście odnieśli przekonujące zwycięstwo, pokonując Heraeus 60-32. W drugiej czwartkowej konfrontacji naprzeciw siebie stanęły zespoły Baltic Rail oraz Adwokaci. Spotkanie toczone było w szybkim tempie, z dobrą grą z obu stron. Jednak próbę nerwów w końcówce meczu lepiej wytrzymali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali z Adwokatami 43-41.

Heraeus - Nexteer Automotive

32:60

W pierwszym spotkaniu 3 tygodnia zmagań koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm w sezonie zimowym, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz Nexteer Automotive. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku przed rozpoczęciem spotkania, byli gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Nexteer przed tygodniem, po zaciętym do ostatnich sekund spotkaniu, pokonali debiutującą w rozgrywkach ekipę Baltic Rail 55-52. Natomiast gospodarze w ubiegły czwartek, nie poradzili sobie zbyt dobrze w swoim pierwszym meczu sezonu. Koszykarze Heraeus ulegli ekipie ING Tech Poland 19-74, grając nieskutecznie w ofensywie. Jednak mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zawodnicy zarówno gospodarzy jak i gości, starali się grać szczelnie w defensywie, nie wpuszczając zbyt często rywali we własne pole 3 sekund. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 7-13, z lekkim wskazaniem na graczy Nexteer. Drugie 10 minut nie przyniosło zmian w rozgrywaniu akcji przez oba zespoły. Na parkiecie optyczną przewagę mieli zawodnicy ubrani w białe stroje, jednak wynik nadal tego nie odzwierciedlał. Druga kwarta zakończyła się remisowym wynikiem 11-11, co wciąż dawało nadzieję koszykarzom Heraeus na korzystny rezultat. Jednak po zmianie stron, goście przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków. Zawodnicy Nexteer przyspieszyli grę piłką po obwodzie, przez co swobodniej zaczęli rozgrywać kolejne ataki. Choć “Pomarańczowi” próbowali przeciwstawić się przeciwnikom, nie byli w stanie w 3 kwarcie nawiązać równorzędnej walki z rywalami, którzy wygrali to rozdanie 14-3. W ostatniej części meczu obraz gry już się nie zmienił. Zawodnicy Nexteer nadal dominowali na parkiecie, coraz częściej próbując rzutów dystansowych. Ostatecznie Heraeus uległ Nexteer Automotive 32-60, ponosząc swoją drugą porażkę w bieżących rozgrywkach.

Baltic Rail - Adwokaci

43:41

Spotkanie pomiędzy Baltic Rail a Adwokatami zapowiadało się jako mecz zespołów, które w poprzedniej serii gier poniosły porażki. Koszykarze rozstawieni w tym starciu w roli gospodarzy, przed tygodniem w swoim debiucie w Sportowej Ligi Firm, przegrali z ekipą Nexteer Automotive 52-55. Jednak pomimo porażki gracze Baltic Rail, zaprezentowali na parkiecie katowickiego Spodka dużo dobrej gry i wiele efektownych akcji. Natomiast goście w ubiegły czwartek, musieli uznać wyższość drużyny Future Processing, ulegając swoim przeciwnikom w rozmiarach 39-63. Mecz lepiej rozpoczęli Adwokaci, którzy już od pierwszych minut rywalizacji starali się przejąć inicjatywę na parkiecie. Goście grali szczelnie w obronie, wykazując się równocześnie skutecznością pod koszem rywali. Zawodnicy występujący w zielonych strojach, pierwszą kwartę wygrali pewnie 19-10. Drugie 10 minut nie przyniosło wielkich zmian w grze, choć gospodarze zaczynali coraz pewniej rozgrywać swoje kolejne ataki. Koszykarze Baltic Rail pewnie operowali piłką po obwodzie, wyprowadzając swoich partnerów na pewne pozycje rzutowe. Choć Adwokaci wygrali drugą kwartę 13-9, zaczynali oddawać coraz większe pole gry rywalom. W drugiej połowie spotkania coraz częściej do głosu zaczynali dochodzić gospodarze, którzy wraz z upływem kolejnych minut odrabiali straty punktowe. Zawodnicy Baltic Rail wygrali 3 kwartę 10-5, co wiązało się również z dużą nieskutecznością gości. Ostateczny rezultat tego pojedynku ustalił się dopiero w ostatniej części spotkania. Gospodarze wraz z każdą następną akcją, dążyli do zdobywania kolejnych punktów. Koszykarze grający w biało-niebieskich strojach starli się bardzo szybko rozgrywać kolejne ataki, próbując również rzutów z za łuku. Ostatecznie gospodarze w samej końcówce rywalizacji, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając czwarte rozdanie 14-4, a cały mecz 43-41.