Podsumowanie 12 tygodnia

407

ING Tech Poland vs Future Processing

21:51

Spotkanie pomiędzy ING Tech Poland a Future Processing, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tą serią gier, znajdowały się na dwóch pierwszych lokatach w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim starciu, jeszcze przed wymuszoną przerwą w rozgrywkach, pokonali drużynę Nexteer Automotive w rozmiarach 58-25, co było dla nich szóstą wygraną w sezonie. Natomiast goście, swój ostatni pojedynek rozgrywali przeciwko zespołowi Baltic Rail. Gracze Future Processing pokonali wówczas przeciwników 56-43. Mecz rozpoczął się od przewagi zawodników gości. Koszykarze Future dobrze rozgrywali piłkę po obwodzie, wypracowując swoim partnerom dogodne pozycje rzutowe. Goście byli skuteczni pod koszem rywali, często goszcząc w ich polu 3 sekund. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 5-14, co sprawiało, że od samego początku to zawodnicy ING musieli gonić wynik. Drugie 20 minut nie było już tak dobre, dla koszykarzy występujących w ciemnych strojach. Zawodnicy Future Processing rzucili w drugiej kwarcie zaledwie 9 punktów, jednak pomimo to powiększyli swoje prowadzenie, gdyż gospodarze nadal nie mogli wejść na optymalny poziom gry. Na początku drugiej połowy koszykarze ING Tech Poland, poprawili swoją grę w defensywie, jednak nadal nie mogli wejść na dobry poziom skuteczności rzutowej. Wprawdzie gospodarze wygrali 3 kwartę 8-7, lecz było to nadal zbyt mało, aby nawiązać walkę z rywalami. Ostatnia faza gry to natomiast pełna dominacja gości, którzy rzucili przeciwnikom aż 21 punktów. ING Tech Poland, w meczu w którym nie mógł odnaleźć rytmu gry, uległ Future Processing 21-51.

Adwokaci vs Nexteer Automotive

48:37

W drugim wtorkowym pojedynku, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Nexteer Automotive. Przed rozpoczęciem gry, to spotkanie nie miało wyraźnego faworyta. Oba zespoły w tym sezonie, dobre mecze przeplatały porażkami, dlatego trudno było jednoznacznie wskazać, pretendenta do zdobycia kompletu punktów. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem rywalizowali z zespołem Baltic Rail. Adwokaci musieli uznać wówczas wyższość rywali, ulegając przeciwnikom 49-67. Natomiast goście w swoim poprzednim meczu, podejmowali ekipę Heraeus. Zawodnicy Nexteer wysoko wygrali tamto starcie 60-38, odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starli się dokładnie rozgrywać swoje kolejne ataki, próbując również rzutów z za łuku. Pierwsza kwarta, po dobrej i szybkiej grze, przyniosła rezultat 12-11. Jednak w drugich 20 minutach, potencjał ofensywny obu ekip nieco zmalał, głownie za sprawą braku skuteczności w niektórych akcjach podkoszowych. Adwokaci wygrali drugą kwartę 7-5, zachowując minimalną przewagę nad rywalami. Po zmianie stron, spotkanie nadal było bardzo wyrównane, jednak wraz z upływem czasu trzeciej kwarty, to gospodarze sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie, wygrywając to rozdanie 11-5. Największy potencjał ofensywny koszykarze obu ekip, zaprezentowali jednak dopiero w ostatniej części meczu. Zawodnicy występujący w zielonych strojach, za wszelką cenę próbowali utrzymać swoje prowadzenie, natomiast koszykarze Nexteer Automotive, walczyli o nadrobienie straconego dystansu. W efekcie ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 18-16, a w całym spotkaniu górą okazali się Adwokaci, pokonując przeciwników 48-37.

Heraeus vs Baltic Rail

23:27

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy Heraeus a Baltic Rail, przed rozpoczęciem pojedynku, byli gracze rozstawieni w roli gości. Koszykarze Baltic Rail przed tygodniem, pokonali ekipę Adwokatów w stosunku 67-49, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w sezonie zimowym Sportowej Ligi Firm. Natomiast gospodarze jak dotąd, nie zdołali zgarnąć kompletu punktów, w żadnym z dotychczasowych spotkań. W poprzednim meczu zawodnicy Heraeus, musieli uznać wyższość drużyny Nexteer Automotive, ulegając rywalom w rozmiarach 38-60. Jednak starcie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry na parkiecie. Obie ekipy grały bardzo odpowiedzialnie w obronie, nie dając rywalom możliwości, swobodnego rzutu z pola 3 sekund. Taki obraz rywalizacji sprawił, że po pierwszej kwarcie na tablicy, widniał wynik 4-6. W kolejnej części meczu, sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Obie ekipy nadal grały bardzo nieskutecznie, pudłując bardzo dużą ilość rzutów. W efekcie druga kwarta, zakończyła się wynikiem zaledwie 3-4. Nieco ożywienia przyniosła natomiast trzecia faza gry. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, zaczęli grać odważniej w ofensywie, co przełożyło się na zdobycie przez nich 9 punktów w tej kwarcie. Dobra postawa gospodarzy sprawiła, że po 30 minutach rywalizacji, widniał remis 16-16, a gracze Heraeus mieli duże nadzieje na korzystny rezultat. Jednak w końcowej odsłonie, ostatecznie to zawodnicy Baltic Rail, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Koszykarze występujący w błękitnych strojach wygrali 11-7, w całym meczu pokonując zespół Heraeus 27-23. Pomimo porażki, gospodarze zagrali we wtorkowy wieczór bardzo dobre spotkanie, będąc o włos od zdobycia swojego pierwszego kompletu punktów w sezonie zimowym.

Heraeus vs Future Processing

60:43

W pierwszym spotkaniu ostatniej serii gier, sezonu zimowego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz Heraeus. Faworytem tego pojedynku, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Zawodnicy Future Processing przed tygodniem, wyraźnie pokonali ekipę ING Tech Poland 51-21, zapewniając sobie tym samym mistrzowski tytuł. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu, podejmowali zespół Baltic Rail. Po bardzo wyrównanym meczu, ostatecznie gracze Heraeus, musieli uznać wyższość swoich przeciwników, przegrywając w stosunku 23-27. Jednak rywalizacja rozpoczęła się, od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się w szybki sposób przechodzić z obrony do ataku, dynamizując swoje kolejne akcje. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12-8, lecz zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, chcieli za wszelką cenę odrabiać starty. Drugie 10 minut rozpoczęło się od przewagi koszykarzy Heraeus. Goście grali bardzo szczelnie w obronie, nie pozwalając zbyt często przeciwnikom, na akcje ze swojego pola 3 sekund. Duga odsłona padła zatem łupem graczy Heraeus, którzy wygrali ją 12-8, w całym meczu doprowadzając do remisu. Jednak po zmianie stron, to zawodnicy Future Processing przejęli inicjatywę na parkiecie, w trzeciej kwarcie odskakując rywalom z wynikiem. Gracze występujący w ciemnych strojach, wygrali tę fazę gry 18-8, wypracowując sobie bezpieczną przewagę punktową. W ostatniej kwarcie spotkania, oglądaliśmy natomiast największą ilość celnych rzutów. Choć goście starali się gonić wynik, ostatecznie przegrali czwarte rozdanie 15-22, w całym meczu ulegając ekipie Future Processing 43-60. Dzięki tej wygranej, gospodarze cały sezon zakończyli z wynikiem 9 zwycięskich konfrontacji.

ING Tech Poland vs Baltic Rail

50:47

W drugim czwartkowym meczu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy ING Tech Poland oraz Baltic Rail. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, przystępowali do tego pojedynku w nienajlepszych nastrojach. We wtorkowy wieczór gracze ING, przegrali spotkanie z ekipą Future Processing aż 21-51, co było ich trzecią porażką w sezonie zimowym. Natomiast goście w poprzednim starciu, podejmowali drużynę Heraeus. Zawodnicy Baltic Rail wygrali wówczas 27-23, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dopiero w ostatniej kwarcie. Rywalizacja rozpoczęła się od twardej i zdecydowanej gry obu drużyn. Wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, przewagę na placu gry zaczęli osiągać zawodnicy ING Tech Poland, często goszcząc w polu 3 sekund rywali. Po dobrej końcówce pierwszej odsłony, gospodarze prowadzili 18-13. Drugie 10 minut, to już jednak zdecydowanie lepsza gra defensywna z obu stron. Gracze Baltic Rail, pomimo znaczącej poprawy gry w obronie, w ofensywie rzucili zaledwie 5 punktów, ostatecznie przegrywając tę kwartę 5-10. Po zmianie stron, wraz z upływem kolejnych minut, to jednak koszykarze występujący w błękitnych strojach, stawali się stroną przeważającą. Goście chcieli jak najszybciej zniwelować stratę punktowa do przeciwników, coraz częściej próbując rzutów z za łuku. Zawodnicy Baltic Rail wygrali trzecią kwartę 16-10, tracąc w tym momencie zaledwie 4 punkty do rywali. Jednak w ostatniej odsłonie gry, koszykarze gospodarzy, nie pozwolili na pełne rozwinięcie skrzydeł przeciwnikom, umiejętnie utrzymując swoją niewielką przewagę. Ostatecznie zespół ING Tech Poland, pokonał Baltic Rail 50-47, zapewniając sobie tym samym wicemistrzowski tytuł.