Nexteer Automotive samodzielnym liderem, pierwsza wygrana Heraeus

266

W trzeciej kolejce zmagań, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy 3 spotkania. W pierwszym meczu, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz Future Processing. Górą w tym starciu okazali się goście, którzy pokonali rywali w rozmiarach 56-37. Natomiast w kolejnym pojedynku, rywalizowały ze sobą drużyny PwC SDC oraz Nexteer Automotive. Po meczu toczonym w szybkim tempie, ostatecznie ze zwycięstwa, cieszyli się gracze występujący w białych strojach, którzy wygrali 51-44. W ostatnim wieczornym starciu, na parkiet wybiegły zespoły Heraeus oraz BT Lexicon. Po zaciętym i pełnym zwrotów akcji boju, z wygranej cieszyli się gospodarze, którzy pokonali przeciwników 40-38. Po trzeciej serii gier sezonu jesiennego, liderem tabeli pozostała ekipa Nexteer Automotive, z kompletem zwycięstw na koncie.

Adwokaci vs Future Processing

37:56

W pierwszym starciu 3 serii gier, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Future Processing. Obie ekipy przed tygodniem, wygrały swoje konfrontacje, dlatego to spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim meczu podejmowali drużynę BT Lexicon. Adwokaci zwyciężyli wówczas 41-25, wygrywając przy tym wszystkie 4 kwarty. Natomiast goście w ubiegłym tygodniu, rywalizowali z zespołem PwC SDC. Koszykarze Future Processing po zaciętym boju, ostatecznie pokonali rywali 36-34, co było ich pierwszą wygraną w sezonie jesiennym. Spotkanie rozpoczęło się, od bardziej zdecydowanej gry drużyny gości. Gracze występujący w ciemnych strojach, starali się przeprowadzać swoje akcje w szybkim tempie, wypracowując swoim partnerom dogodne pozycje rzutowe. Koszykarze Future Processing, po bezkompromisowej postawie w pierwszej kwarcie, prowadzili z Adwokatami 16-8. W drugich 10 minutach, mecz nadal toczony był w dobrym tempie. Choć Adwokaci poprawili swoją grę w defensywie, nie pomogło im to, w wygraniu drugiego rozdania. Gospodarze przegrali tę fazę meczu, choć tym razem różnicą zaledwie jednego punktu 8-9. Jednak po zmianie stron, do swojej optymalnej gry z początku spotkania, wrócili goście. Gracze Future Processing, ponownie przejęli inicjatywę na parkiecie, sukcesywnie powiększając swoją przewagę punktową. Goście wygrali trzecią kwartę 15-8, praktycznie przesądzając już losy meczu. W ostatniej fazie spotkania, koszykarze występujący w zielonych strojach, walczyli jednak o jak najlepszy rezultat. Adwokaci w ostatniej kwarcie, rzucili 13 punktów, jednak nie nawiązali już kontaktu punktowego z rywalem. Ostatecznie Adwokaci ulegli Future Processing 37-56, ponosząc pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach.

PwC SDC vs Nexteer Automotive

44:51

Przed rozpoczęciem spotkania, pomiędzy PwC SDC a Nexteer Automotive, trudno było jednoznacznie wskazać, faworyta do zwycięstwa w tym pojedynku. Choć koszykarze rozstawieni w roli gości, przystępowali do tego meczu z pozycji lidera tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, szans nie można było dobierać, dobrze radzącej sobie ekipie PwC SDC. Gracze Nexteer Automotive, przed tygodniem nie wychodząc na boisko, zgarnęli komplet punktów. Było to związane, z zakwalifikowaniem ich meczu przeciwko drużynie Heraeus, jako walkowera. Natomiast gospodarze w ubiegły czwartek, podejmowali zespół Future Processing. Koszykarze PwC SDC, minimalnie ulegli wówczas przeciwnikom 34-36, przegrywając pierwszy mecz w sezonie jesiennym. Spotkanie rozpoczęło się jednak, od dominacji zawodników gości. Gracze występujący w białych strojach, w pierwszej kwarcie konfrontacji, popisywali się znakomitą skutecznością, raz za razem goszcząc w polu 3 sekund przeciwników. Koszykarze Nexteer Automotive, wygrali pierwszą fazę gry aż 19-9, już na wstępie wypracowując sobie przewagę punktową. Jednak drugie 10 minut, całkowicie odmieniło obraz meczu. Obie ekipy większą uwagę skupiły na defensywie, a w akcjach podkoszowych raziły nieskutecznością. Drugą kwartę zaledwie 6-2, wygrali zawodnicy PwC SDC, odrabiając część strat. Po zmianie stron, gra obu zespołów wróciła jednak na właściwe tory, a swoją pogoń za wynikiem, kontynuowali gospodarze. Koszykarze PwC SDC, wygrali trzecią fazę spotkania 14-11, tracąc już tylko 3 "oczka" do rywali. Jednak w czwartej, najbardziej ofensywnej kwarcie, to zawodnicy Nexteer Automotive, ponownie weszli na znakomity poziom skuteczności z początku meczu, wygrywając to rozdanie 19-15. Ostatecznie gracze PwC SDC, ulegli Nexteer Automotive 44-51, ponosząc drugą porażkę z rzędu.

Heraeus vs BT Lexicon

40:38

W ostatnim czwartkowym meczu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz BT Lexicon. To spotkanie było niezwykle ważne dla obu ekip, gdyż nie odniosły one jeszcze żadnej wygranej, w bieżących rozgrywkach. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem, nie rozegrali swojego planowego meczu z zespołem Nexteer Automotive, przez co stracili szansę na komplet punktów. Natomiast goście w poprzednim starciu, podejmowali ekipę Adwokatów. Zawodnicy BT Lexicon, musieli wówczas uznać wyższość rywali, ulegając im w rozmiarach 25-41. Konfrontacja rozpoczęła się, od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać szczelnie w obronie, nie dopuszczając zbyt często rywali, we własne pole 3 sekund. Mecz od samego początku, toczony był w niezłym tempie, a po pierwszych 10 minutach, minimalnie prowadzili koszykarze BT Lexicon 9-8. W drugiej kwarcie, obraz gry na parkiecie, znacząco się nie zmienił. Nadal żadna z drużyn, nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi, marnując sporą ilość sytuacji pod koszem przeciwnika. Drugie rozdanie, ponownie wygrali gracze występujący w szarych strojach, tym razem 10-7. Po zmianie stron, do odważniejszych ataków ruszyli zawodnicy Heraeus. Koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, przejęli inicjatywę na parkiecie, z nawiązką odrabiając straty punktowe. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 17-9, wychodząc po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie. W ostatniej części rywalizacji, gra ponownie stała się bardzo wyrównana, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Ostatecznie jednak to koszykarze Heraeus, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając całe zawody 40-38. Dla gospodarzy było to tym samym, pierwsze zwycięstwo w sezonie jesiennym.