Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

Nexteer Automotive lepszy od Future Processing, udany powrót PwC SDC

242

Relacje tekstowe

W pierwszej serii gier, sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy 3 spotkania. W pierwszym meczu nowej rundy, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz Heraeus. Po bardzo wyrównanym boju, górą w tym starciu okazali się gospodarze, wygrywając 41-37. W drugim meczu, oglądaliśmy pojedynek drużyn Future Processing oraz Nexteer Automotive. Mistrzowie z poprzedniego sezonu, a więc ekipa Future, przegrała to starcie w rozmiarach 47-54, jednak do wyłonienia zwycięzcy w tej konfrontacji, potrzebna była dogrywka. Natomiast w ostatnim czwartkowym spotkaniu, zmierzyły się ze sobą drużyny PwC SDC oraz BT Lexicon, które powróciły do rozgrywek ligowych po rocznej przerwie. Ten mecz zdecydowanie wygrali gospodarze 44-19, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję z poprzednich sezonów.

Adwokaci vs Heraeus

41:37

W pierwszym spotkaniu sezonu jesiennego, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Heraeus. Obie ekipy zakończyły zmagania w poprzedniej rundzie, odpowiednio na piątej i szóstej pozycji w tabeli, jednak faworytem do zwycięstwa w tym meczu, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. W ostatnim meczu sezonu zimowego, Adwokaci pokonali Nexteer Automotive 48-37, co było dla nich czwartą wygraną w rozgrywkach zimowych. Natomiast goście na zakończenie poprzedniego sezonu, ulegli ekipie Future Processing 43-60. Konfrontacja rozpoczęła się jednak, od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać twardo i szczelnie w obronie, nie dopuszczając rywali we własne pole 3 sekund. W pierwszej kwarcie minimalną przewagę osiągnęli jednak Adwokaci, którzy ostatecznie wygrali to rozdanie 13-8. Na początku drugich 10 minut, sytuacja na parkiecie ponownie się wyrównała, a oba zespoły próbowały rozgrywać coraz większą ilość kombinacyjnych akcji. Zawodnicy Heraeus pewnie poczynali sobie w ofensywie, wygrywając drugą kwartę 9-8, zmniejszając stratę do przeciwników, na odległość 4 punktów. Po zmianie stron, obraz gry nadal pozostawał taki sam. Obie drużyny nie pozwalały na wiele swoim rywalom, coraz częściej próbując rzutów z za łuku. Trzecia kwarta zakończyła się remisowym wynikiem 11-11 i o losach spotkania, miała zadecydować ostatnia faza meczu. Czwarte rozdanie nie przyniosło jednak znaczących zmian. Choć koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, starali się odwrócić wynik rywalizacji, nie potrafili zbudować wystarczająco wysokiej przewagi. Ostatecznie czwarta kwarta, ponownie zakończyła się wynikiem remisowym, tym razem 9-9. Adwokaci pokonali zatem ekipę Heraeus 41-37, a o ich zwycięstwie w szczególności zadecydowała przewaga, wypracowana już w pierwszej fazie meczu.

Future Processing vs Nexteer Automotive

47:54

Faworytem w starciu, pomiędzy Future Processing a Nexteer Automotive, przed rozpoczęciem gry na parkiecie, byli koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze Future Processing w niedawno zakończonym sezonie zimowym Sportowej Ligi Firm, zdobyli mistrzostwo Ekstraklasy, wygrywając aż 9 pojedynków. W swoim ostatnim meczu poprzedniej rundy, zawodnicy Future Processing pokonali zespół Heraeus 60-43, wypracowując sobie przewagę, w drugiej połowie tamtego meczu. Natomiast goście ubiegłe rozgrywki, zakończyli na najniższym stopniu podium. Koszykarze Nexteer Automotive, wygrali pięć spotkań w sezonie, w ostatnim starciu ulegając jednak ekipie Adwokatów 37-48. Mecz od pierwszych minut, rozgrywany był w szalonym tempie. Obie ekipy postawiły na bardzo ofensywny styl gry, w błyskawiczny sposób przenosząc kolejne akcje spod własnego kosza, w pole 3 sekund przeciwników. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem graczy Nexteer Automotive, którzy po 10 minutach prowadzili 17-16. W drugiej fazie meczu, spotkanie nie straciło na swojej intensywności, jednak oba zespoły poprawiły swoją grę w defensywie. Drużyny rzuciły mniejszą ilość punktów, a kwarta zakończyła się wynikiem 11-8, na korzyść gospodarzy. Po zmianie stron, rywalizacja nadal była bardzo wyrównana, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Zarówno gospodarze jak i goście, próbowali rozgrywać wiele kombinacyjnych akcji, próbując również rzutów dystansowych. Trzecią kwartę minimalnie 13-11, wygrali natomiast zawodnicy, występujący w białych strojach. W ostatniej fazie meczu, oba zespoły skupiły się w szczególności na grze obronnej, pudłując przy tym z wielu dogodnych pozycji rzutowych. Po 40 minutach rywalizacji, na tablicy nadal widniał wynik remisowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dodatkowe 5 minut lepiej rozegrali koszykarze gości, wygrywając 10-3, tym samym pokonując zespół Future Processing 54-47.

PwC SDC vs BT Lexicon

44:19

W ostatnim czwartkowym pojedynku, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz BT Lexicon, które powróciły do rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, po rocznej przerwie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim ostatnim ligowym sezonie, wywalczyli ligowe mistrzostwo, wygrywając wówczas aż 9 spotkań. Natomiast goście sezon jesienny 2019, zakończyli na ostatniej pozycji w tabeli, bez zwycięstwa na swoim koncie. Faworytami do wygranej w tym meczu, wydawali się być zatem koszykarze PwC SDC, jednak nie było to pewne, po tak długiej przerwie. Konfrontacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, jednak wraz z każdą upływającą minutą pierwszej kwarty, to gospodarze osiągali przewagę na parkiecie. Zawodnicy PwC SDC, wygrali pierwsze rozdanie 11-6, wypracowując sobie niewielką przewagę punktową. W drugich 10 minutach, gracze PwC nadal prowadzili grę, sukcesywnie dokładając kolejne trafienia. Koszykarze gości, starali się nawiązać walkę z rywalami, jednak zbyt często byli nieskuteczni w polu 3 sekund przeciwników. Ostatecznie gospodarze wygrali drugą fazę meczu 14-7, powiększając prowadzenie. Po zmianie stron, do odważniejszych ataków ruszyli koszykarze, występujący w szarych strojach, chcąc jeszcze nawiązać walkę z rywalami. Goście próbowali rzutów za 3 punkty, jednak w tym elemencie rzadko byli skuteczni. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną PwC 9-6, praktycznie przesądzając o końcowym rozstrzygnięciu spotkania. W ostatniej fazie gry, koszykarze gospodarzy całkowicie zdominowali zawodników BT Lexicon, wygrywając czwartą kwartę aż 10-0. Ostatecznie zespół PwC SDC, pokonał drużynę BT Lexicon w rozmiarach 44-19, odnosząc przy tym zwycięstwo we wszystkich czterech kwartach.