Medaliści znani

W 9 serii gier sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy 2 spotkania. Jako pierwsi do rywalizacji we wtorkowy wieczór, przystąpili gracze Heraeus oraz Future Processing. Wygrana w tym pojedynku padła łupem zawodników gości, którzy pokonali przeciwników w rozmiarach 65-45. Natomiast w drugim spotkaniu, naprzeciw siebie stanęły drużyny Adwokatów oraz PwC SDC. Po zaciętym i pełnym zwrotów akcji meczu, komplet punktów wywalczyła ekipa gości, która wygrała 60-55. Po tej kolejce spotkań, poznaliśmy już pełny skład podium Ekstraklasy. Mistrzem jesieni zostali koszykarze Future Processing, wyprzedzając zespoły PwC SDC oraz Heraeus.

Heraeus vs Future Processing

45:65

W pierwszym spotkaniu 9 serii gier, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy Heraeus oraz Future Processing. Faworytami do zwycięstwa w tym meczu, przed rozpoczęciem gry na boisku, byli gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Future Processing wygrali dotychczas wszystkie swoje konfrontacje, prowadząc tym samym w tabeli z kompletem punktów. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Adwokatów 65-35, odnosząc przy tym zwycięstwo we wszystkich 4 kwartach. Natomiast gospodarze zanotowali w rundzie jesiennej cztery zwycięstwa. W swoim poprzednim starciu koszykarze Heraeus, zwyciężyli z drużyną BT Lexicon 46-32, utrzymując trzecią lokatę w stawce. Rywalizacja rozpoczęła się, od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się wymieniać dużą liczbę podań po obwodzie, wypracowując partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, przewagę na parkiecie zaczęli przejmować zawodnicy Future Processing, którzy ostatecznie wygrali to rozdanie 17-9. Na początku drugich 10 minut pojedynku, do szybkiego odrabiania strat zabrali się gracze Heraeus. Koszykarze występujący w pomarańczowych strojach, znacząco poprawili swoją skuteczność rzutową, wygrywając tę fazę spotkania 17-13. Po zmianie stron do dokładnej gry z początku spotkania, wrócili jednak goście, którzy w trzeciej kwarcie wraz z każdą kolejną akcją, odbudowywali swoje prowadzenie. Zawodnicy występujący w ciemnych strojach, poprawili także swoją postawę w defensywie, kończąc zmagania w tym rozdaniu, wynikiem 17-7 na swoją korzyść. W ostatniej kwarcie do pogoni za rezultatem, rzucili się gracze Heraeus, którzy pomimo wielu sił zostawionych na parkiecie, nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. Ostatnia faza gry padła łupem koszykarzy gości, którzy wygrali w rozmiarach 18-12. Ostatecznie gracze Future Processing pokonali Heraeus 65-45, zapewniając sobie tym samym mistrzowski tytuł w sezonie jesiennym SLF.

Adwokaci vs PwC SDC

55:60

W drugim wieczornym pojedynku, koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Adwokatów oraz PwC SDC. Faworytami do zgarnięcia kompletu punktów w tym spotkaniu, wydawali się być gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy PwC SDC w rundzie jesiennej utrzymywali równą formę, co sprawiło że znaleźli się na pozycji wicelidera tabeli. Przed tygodniem goście nie rozegrali jednak swojego starcia z zespołem Nexteer Automotive, gdyż ten mecz został zweryfikowany jako walkower. Natomiast gospodarze przystępowali to tej konfrontacji, z 4 miejsca w stawce. W swoim poprzednim spotkaniu, Adwokaci musieli uznać wyższość drużyny Future Processing, ulegając rywalom w rozmiarach 35-65. Rywalizacja rozpoczęła się jednak, od zdecydowanej przewagi graczy gospodarzy. Adwokaci od pierwszych minut gry na parkiecie, narzucili przeciwnikom swoje warunki gry, co chwila goszcząc w ich polu 3 sekund. Koszykarze występujący w zielonych strojach, zdominowali rywali w pierwszej kwarcie meczu, wygrywając to rozdanie 20-9. Jednak drugie 10 minut, przyniosło całkowity obrót boiskowych spraw. W kolejnej kwarcie inicjatywę na placu gry przejęli gracze PwC SDC, którzy z nawiązką odrobili straty z początku spotkania. Goście wygrali tę fazę meczu 26-8, w całym pojedynku obejmując prowadzenie różnicą 7 punktów. Po zmianie stron rywalizacja ponownie się wyrównała, a gracze obu ekip, zaczęli częściej decydować się na rzuty z za łuku. W 3 kwarcie która zakończyła się rezultatem 15-14, żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie znaczącej przewagi, co zapowiadało ekscytującą końcówkę spotkania. W ostatniej fazie meczu, ponownie oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Gdy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, koszykarze PwC SDC szczelną grą w defensywie, zapewnili sobie wygraną w ostatnich chwilach rywalizacji. Ostatecznie po niezwykle zaciętej konfrontacji, Adwokaci ulegli PwC SDC 55-60.