Future Processing na prowadzeniu po 6. tygodniu!

248

W szóstym tygodniu zmagań w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy 3 spotkania. W pierwszym meczu, po szybkim i zaciętym do ostatnich sekund pojedynku, koszykarze Future Processing pokonali ekipę ING Tech Poland 37-35, zapewniając sobie wygraną w ostatniej kwarcie. W drugiem starciu mierzyły się ze sobą drużyny Nexteer Automotive oraz Adwokaci. Po dynamicznym spotkaniu górą okazali się gospodarze, zwyciężając ze swoimi przeciwnikami w rozmiarach 45-25. Natomiast w ostatnim wtorkowym meczu naprzeciw siebie stanęły zespoły Baltic Rail oraz Heraeus. Po wyrównanym początku rywalizacji, ostatecznie to starcie wygrali zawodnicy gospodarzy, pokonując "Pomarańczowych" 64-42.

Future Processing - ING Tech Poland

37:35

W pierwszym wtorkowym spotkaniu koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz ING Tech Poland. Przed tygodniem obie ekipy odniosły zwycięstwa, dlatego to spotkanie zapowiadało się niezwykle ekscytująco. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku rywalizowali z zespołem Heraeus. Koszykarze Future Processing pokonali swoich rywali w rozmiarach 70-16, dominując na przestrzeni całego spotkania. Natomiast goście w ubiegły czwartek, podejmowali drużynę Baltic Rail. Po dynamicznym meczu, gracze ING zwyciężyli 45-27, odnosząc 3 zwycięstwo w sezonie zimowym. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się przede wszystkim grać szczelnie w obronie, nie dopuszczając rywali we własne pole 3 sekund. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Future Processing, którzy uzyskali prowadzenie 10-6. W drugich 10 minutach obraz gry znacząco się nie zmienił. Koszykarze obu drużyn z rozmysłem rozgrywali swoje kolejne akcje, dobrze operując piłką po obwodzie. W drugiej kwarcie “Pomarańczowi” zniwelowali straty do swoich przeciwników, przy zmianie stron doprowadzając do remisu 18-18. Po przerwie siły na parkiecie hali katowickiego Spodka, nadal były wyrównane. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom, na większą liczbę punktów. Trzecia kwarta ponownie przyniosła remis i wszystko musiało rozstrzygnąć się w ostatnich fragmentach spotkania. W czwartej fazie meczu zarówno gracze Future Processing, jak i zawodnicy ING Tech Poland, częściej próbowali rzutów dystansowych, co nie przyniosło im jednak zbyt wielu punktów. Ostatecznie po wyrównanym meczu pełnym walki, gospodarze pokonali koszykarzy ING zaledwie 2 punktami, zwyciężając 37-35. Dla zawodników Future Processing była to czwarta wygrana w bieżących rozgrywkach.

Nexteer Automotive - Adwokaci

45:25

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Nexteer Automotive a Adwokatami, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Oba zespoły przed tym meczem, sąsiadowały ze sobą w tabeli koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami na koncie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swojej poprzedniej rywalizacji podejmowali drużynę ING Tech Poland. Zawodnicy Nexteer Automotive musieli w tamtym pojedynku uznać wyższość przeciwników, przegrywając różnicą zaledwie jednego punktu 46-47. Natomiast goście w poprzednim starciu, mierzyli się z ekipą Heraeus. Adwokaci wygrali tamten mecz w rozmiarach 71-36, wypracowując sobie ogromną przewagę już w pierwszej połowie spotkania. Rywalizacja na parkiecie rozpoczęła się od szybkiej gry obu drużyn, które grały pewnie w ataku. Mecz w początkowej fazie był wyrównany, co po pierwszej kwarcie przyniosło remis 9-9. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w rozgrywaniu kolejnych akcji. Oba zespoły próbowały grać szczelnie w obronie, starając się przy tym wyprowadzać groźne kontrataki. W końcówce drugiej kwarty, gospodarze częściej zaczęli gościć w polu 3 sekund przeciwników, co przełożyło się na ich wygraną 13-9. Na początku drugiej połowy, swoją dobrą grę kontynuowali zawodnicy Nexteer Automotive, którzy stopniowo powiększali przewagę punktową. Zawodnicy występujący w białych strojach, dobrze radzili sobie z rzutami z za łuku, które zamieniali na punkty. Choć Adwokaci starali się dotrzymać kroku rywalom, przegrali trzecie rozdanie 6-12. W ostatniej kwarcie swoją przewagę potwierdzili gospodarze, którzy w ostatnich 10 minutach, nie pozwolili zdobyć swoim rywalom żadnych punktów z gry. Ostatecznie koszykarze Nexteer Automotive pokonali Adwokatów 45-25, wygrywając swój trzeci mecz w sezonie zimowym.

Baltic Rail - Heraeus

64:42

W ostatnim meczu 6 tygodnia rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka mierzyły się ze sobą zespoły Baltic Rail oraz Heraeus. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku, wydawali się koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze Baltic Rail, pomimo porażki przed tygodniem z ekipą ING Tech Poland 27-45, w sezonie zimowym prezentują równą formę i skuteczną grę. Natomiast gracze gości w bieżących rozgrywkach, nie zdołali jak dotąd zdobyć kompletu punktów. Koszykarze Heraeus ponosili porażki we wszystkich dotychczasowych konfrontacjach, jednak zawsze do końca walcząc o każdy punkt. W swoim poprzednim pojedynku, goście ulegli zespołowi Future Processing w rozmiarach 16-70, co było dla nich czwartym przegranym spotkaniem. Jednak rywalizacja w tym meczu, rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać dokładnie w ataku, dobrze operując piłką po obwodzie. Pewna gra z przodu i szczelna defensywa, przyniosły zawodnikom Heraeus zwycięstwo w pierwszej kwarcie 15-13. Jednak drugie 10 minut, nie było już tak udane dla zawodników występujących w pomarańczowych strojach. W kolejnej kwarcie gracze Baltic Rail znacząco podnieśli tempo własnej gry, często goszcząc w polu 3 sekund przeciwników. Gospodarze wygrali drugie rozdanie 17-3, wypracowując sobie sporą przewagę punktową. Jednak na początku drugiej połowy, do dobrej gry z początku spotkania powrócili goście, którzy odrobili część strat. Koszykarze Heraeus wygrali trzecią kwartę z przewagą 4 punktów, dając sobie nadzieję na korzystny rezultat. Pomimo starań zawodników gości, ostatnia faza meczu ponownie należała do graczy w biało-niebieskich strojach, którzy kolejny raz przyspieszając grę, zdobyli w ostatniej kwarcie 25 punktów. Ostatecznie Baltic Rail pokonał Heraeus 64-42, odnosząc trzecie zwycięstwo w rundzie zimowej.