Future Procesing górą w hicie

136

W drugiej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy dwa spotkania. Jako pierwsi do rywalizacji w czwartkowy wieczór, przystąpili gracze Future Processing oraz PwC SDC. Po bardzo dynamicznym i wyrównanym boju, ostatecznie górą w tym starciu okazali się zawodnicy gospodarzy, wygrywając 36-34. W drugim wieczornym meczu, naprzeciw siebie stanęli natomiast koszykarze BT Lexicon oraz Adwokaci. Tę rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnęli goście, którzy zwyciężyli w rozmiarach 41-25.

Future Processing vs PwC SDC

36:34

W pierwszym spotkaniu drugiej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Future Processing oraz PwC SDC. Przed rozpoczęciem gry w tym meczu, trudno było jednoznacznie wskazać, faworyta tego pojedynku. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem wprawdzie przegrali swoje starcie z ekipą Nexteer Automotive 47-54, lecz dopiero po dogrywce. Natomiast goście w ubiegły czwartek, pokonali zespół BT Lexicon 44-19, stając się tym samym pierwszym liderem tabeli. Mecz rozpoczął się, od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, prezentowali się pewnie w defensywie, nie dopuszczając zbyt często rywali, we własne pole 3 sekund. W końcowych fragmentach pierwszej kwarty, lekką przewagę osiągnęli jednak koszykarze Future Processing, którzy wygrali to rozdanie 10-6. W drugich 10 minutach, obraz meczu na parkiecie nie uległ zmianie. Obie ekipy nadal trzymały solidną grę obronną, próbując w szybki sposób przechodzić z defensywy do ataku. Druga kwarta ponownie zakończyła się wygraną gospodarzy, tym razem 8-5, dzięki czemu gracze występujący w ciemnych strojach, powiększyli swoje prowadzenie. Jednak po zmianie stron, do odważniejszych ataków przystąpili gracze PwC SDC. Goście w trzeciej kwarcie, wyraźnie starali się ożywić swoje akcje ofensywne, aby jak najszybciej odrobić straty punktowe, z pierwszej połowy spotkania. Zawodnicy PwC wygrali tę fazę meczu 11-8, zbliżając się z wynikiem do przeciwników. W ostatniej kwarcie spotkania, gra ponownie była bardzo wyrównana, a goście z każdą kolejną akcją, dążyli do odwrócenia stanu punktowego. Choć koszykarze PwC, wygrali 4 kwartę 12-10, nie zdołali zniwelować całej starty do rywali. Ostatecznie Future Processing pokonał PwC SDC 36-34, odnosząc swoją pierwszą wygraną w sezonie jesiennym.

BT Lexicon vs Adwokaci

25:41

Faworytem do zwycięstwa w meczu, pomiędzy BT Lexicon a Adwokatami, przed rozpoczęciem gry na parkiecie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Przed tygodniem, gracze występujący w zielonych strojach, rywalizowali z zespołem Heraeus. Goście wygrali wówczas, po bardzo emocjonującym meczu 41-37, co dało im po pierwszej serii gier nowej rundy, trzecią lokatę w tabeli Ekstraklasy. Natomiast gospodarze w ubiegły czwartek, podejmowali ekipę PwC SDC. Koszykarze BT Lexicon, ulegli wówczas swoim przeciwnikom w rozmiarach 19-44, walcząc jednak do końca o każdy punkt. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej postawy obu drużyn, jednak wraz z upływem czasu pierwszej kwarty, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować Adwokaci. Goście wygrali pierwsze rozdanie 8-4, wypracowując sobie dogodne pozycje rzutowe, z pola 3 sekund rywali. W drugich 10 minutach, Adwokaci utrzymali swoją przewagę na parkiecie, jednak coraz składniejsze akcje, zaczęli konstruować także koszykarze, występujący w szarych strojach. Zawodnicy BT Lexicon, przegrali tę kwartę 7-10, nadal nie tracąc zbyt dużego dystansu do przeciwników. Jednak po zmianie stron, goście przystąpili do szybszej i agresywniejszej gry, co przełożyło się na większą ilość zdobywanych przez nich punktów. Adwokaci wygrali trzecią fazę spotkania 14-7, tym samym wypracowując sobie bezpieczną przewagę, przed ostatnią kwartą meczu. Końcowe 10 minut konfrontacji, ponownie przebiegało w atmosferze dość wyrównanej walki z obu stron. Gospodarze dzielnie walczyli aż do końcowej syreny, o podreperowanie swojej sytuacji punktowej, ostatecznie kończąc rywalizację z dorobkiem 25 oczek. Koszykarze BT Lexicon ulegli zatem ekipie Adwokatów w rozmiarach 25-41, przegrywając drugi mecz z rzędu.