Sportowa Liga Firm - Silesia Koszykówka

4. tydzień gier zakończony!

291

Relacje tekstowe

W czwartym tygodniu zmagań sezonu zimowego Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka oglądaliśmy trzy spotkania. W pierwszym czwartkowym starciu, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz Adwokaci. Goście po dobrej, ofensywnej grze pokonali swoich rywali 71-36, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w bieżącej rundzie. W drugim meczu niepokonana dotąd ekipa Future Processing podejmowała Baltic Rail. Po wyrównanym spotkaniu, rozgrywanym w szybkim tempie, ostatecznie to goście zwyciężyli 48-43. Na zakończenie tej serii gier oglądaliśmy starcie pomiędzy ING Tech Poland a Nexteer Automotive. Po ciekawym pojedynku, pełnym zwrotów akcji i walki aż do końcowej syreny, to "Pomarańczowi" cieszyli się ze zwycięstwa 47-46.

Heraeus - Adwokaci

36:71

W pierwszym spotkaniu 4 tygodnia rozgrywek zimowych koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz Adwokaci. Obie ekipy przed tygodniem przegrały swoje spotkania, dlatego ten mecz był dla nich doskonałą okazją do rehabilitacji. Zawodnicy rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku ulegli drużynie Nexteer Automotive 32-60. Natomiast goście w ubiegły czwartek, po meczu pełnym zwrotów akcji, musieli uznać wyższość zespołu Baltic Rail, minimalnie przegrywając 41-43. Spotkanie rozpoczęło się od dużo lepszej gry Adwokatów, którzy od pierwszych minut spotkania, narzucili rywalom swoje warunki gry. Gracze występujący w zielonych strojach szybko operowali piłką po obwodzie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund przeciwników. Choć gospodarze również starali się zawiązywać składne akcje, byli nieskuteczni pod koszem rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się zatem wynikiem 7-28 na korzyść gości. Drugie 10 minut nie przyniosło znaczących zmian w grze. Na parkiecie nadal dominowali Adwokaci, kontrolując przebieg rywalizacji. Na początku drugiej połowy spotkania, koszykarze Heraeus zaczęli grać agresywniej w obronie, co przyniosło im na dużo mniejsze straty punktowe. Zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach, dobrze pilnowali swoich przeciwników, nie pozwalając im na wiele akcji podkoszowych. Gospodarze wygrali 3 kwartę 11-10, cały czas tracąc sporo punktów do rywali. Jednak ostatnia faza meczu ponownie należała do gości, którzy wrócili do skutecznej gry z wcześniejszych minut. Adwokaci wygrali czwartą kwartę 17-9, a całe spotkanie w rozmiarach 71-36. Dzięki temu zwycięstwu goście zajmują na ten moment, drugą lokatę w tabeli Ekstraklasy.

Future Processing - Baltic Rail

43:48

Faworytem starcia pomiędzy Future Processing a Baltic Rail, przed rozpoczęciem spotkania, wydawali się gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Koszykarze Future Processing wygrali swoje dwie pierwsze konfrontacje, pokonując rywali w zdecydowany sposób. W poprzednim pojedynku gospodarze zwyciężyli z ekipą Adwokatów 63-39, kontrolując przebieg rywalizacji we wszystkich kwartach. Natomiast goście przed tygodniem odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo, w rozgrywkach Sportowej Ligi Firm. Zawodnicy Baltic Rail byli górą w starciu z zespołem Adwokatów, po zaciętym meczu pokonując swoich przeciwników 43-41. Mecz rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i zawodnicy gości, starali się grać szczelnie w obronie, nie dopuszczając zbyt często rywali pod swój kosz. W pierwszej kwarcie spotkania, minimalną przewagę osiągnęli gracze Future Processing i to oni podczas pierwszej przerwy prowadzili 13-10. W drugich 10 minutach obraz gry się nie zmienił. Rywalizacja toczona była w szybkim tempie, a żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi punktowej. Obie drużyny wraz z biegiem gry próbowały częstszych rzutów dystansowych, co w drugiej fazie gry przyniosło wynik 13-15. Druga połowa rozpoczęła się pod znakiem jeszcze bardziej zaciętej gry z obu stron. Zawodnicy Baltic Rail w 3 kwarcie, starali się bardzo szybko przechodzić z obrony do ataku, co przyniosło im minimalną wygraną w tej części meczu 14-11. Jednak końcowy wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce rywalizacji. W czwartej kwarcie oglądaliśmy niewiele punktowych rzutów, jednak walki i zaangażowania na parkiecie nie brakowało. Ostatecznie Future Processing uległ Baltic Rail 43-48, ponosząc swoją pierwszą porażkę w sezonie zimowym.

ING Tech Poland - Nexteer Automotive

47:46

W ostatnim czwartkowym spotkaniu 4 tygodnia rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na halę katowickiego Spodka wybiegły zespoły ING Tech Poland oraz Nexteer Automotive. Obie ekipy wygrywały swoje ostatnie konfrontacje, dlatego ten mecz zapowiadał się niezwykle interesująco. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku, pokonali drużynę Heraeus w rozmiarach 74-19, prowadząc grę przez cały czas trwania meczu. Natomiast goście w ostatniej batalii również podejmowali graczy Heraeus. Zawodnicy Nexteer Automotive wygrali tamto starcie 60-32, zapewniając sobie zwycięstwo w drugiej połowie spotkania. Początek rywalizacji należał zdecydowanie do graczy gości. Koszykarze występujący w białych strojach, w pierwszych minutach meczu, narzucili swoim przeciwnikom bardzo szybkie tempo gry, często goszcząc w ich polu 3 sekund. Choć zawodnicy ING starali się rozgrywać składne kontrataki, ostatecznie przegrali pierwszą kwartę 10-21. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zaczęli grać bardziej agresywnie w defensywie, co sprawiło że stracili jedynie 8 punktów. Jednak sami nie byli również skuteczni pod koszem rywali, dopisując na swoje konto jedynie kilka celnych rzutów. Lecz po zmianie stron wraz z upływem kolejnych minut, to zawodnicy grający w pomarańczowych strojach, zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Koszykarze ING wygrali trzecią kwart 17-7, odrabiając znaczącą część strat do przeciwników. Ostateczny rezultat spotkania był sprawą otwartą i rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach gry. Jednak wraz z końcową syreną to gospodarze mogli wznieść ręce w geście tryumfu, pokonując Nexteer Automotive 47-46.