Za nami ostatnie spotkania przed fazą finałową

Ekstraklasa

34

2

0

W najciekawszym meczu 8. tygodnia rozgrywek Ten Square Games zremisował z UPM Raflatac, a podział punktów w tym pojedynku wykorzystał WFS Polska, który dzięki wygranej nad Tectum Real Estate & Apartments powiększył swoją przewagę nad grupą pościgową. W tym tygodniu spotkań dwukrotnie na boisko wybiegali gracze Unity Group. Najpierw zremisowali oni z Porta Capena 4:4, a następnie ulegli Sente.

Domodi - Radiotechnika Marketing

0:5

Drużyna Domodi nie stawiła się na spotkaniu. Mecz zakończony walkowerem.

Unity Group - Porta Capena

4:4

W pierwszym spotkaniu 8. tygodnia Sportowej Ligi Firm zmierzyła się drużyna Unity Group oraz Porta Capena. Początek meczu należał do ekipy w niebieskich koszulkach, która po szybko strzelonych trzech bramkach i straconej jednej, wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy kibice zobaczyli jeszcze po jednym trafieniu dla każdej z drużyn i mieliśmy wynik 4-2 dla Porta Capena. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i to Unity Group stwarzało sobie więcej sytuacji strzeleckich, co zaowocowało bramką kontaktową w 29 minucie, a 6 minut przed końcem rywalizacji gola na wagę remisu zdobył Michał Konopka. Mecz zakończył się remisem.

Tectum Real Estate & Apartments - WFS Polska

2:4

W 8. tygodniu Sportowej Ligi Firm Tectum Real Estate & Apartments zmierzyło się z liderem rozgrywek WFS Polska. Ku zaskoczeniu od samego początku Tectum nie pozwolił przeciwnikowi prowadzić tego meczu i stwarzał sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Zaowocowało to w 4 minucie spotkania, kiedy po indywidualnej akcji gola na 1-0 zdobył Jacek Gajdzis. Faworyt meczu (WFS) tak jak przewidywaliśmy, po stracie bramki ruszył do przodu. Stwarzał sobie mnóstwo sytuacji, lecz po pięknych akcjach zespołowych, jak i indywidualnych, piłka niestety nie trafiała do siatki. Wszystkie sytuacje kończyły się strzałami w słupek, bądź poprzeczkę. Po rozpoczęciu drugiej połowy WFS Polska kontynuowało swój “koncert” na boisku, niestety nadal bez skutku. Zemściło się to w 26 minucie, kiedy po błędzie w obronie Tectum zdobył bramkę na 2-0. Strzelcem okazał się Tomasz Zagórski. Strata kolejnego gola strasznie rozzłościła WFS Polska, które przycisnęło jeszcze bardziej. Z minuty na minutę mecz nabierał coraz to większego tempa. W 33 minucie do bramki trafia Damian Przybyło, po to, by w 34 minucie mógł trafić Artur Zalwert i doprowadzić do remisu. Tectum próbował jeszcze po raz wyjść na prowadzenie, lecz bezskutecznie. Lider cały czas pokazywał swoją przewagę i świetne przygotowanie do sezonu. W 37 minucie trafił do bramki po raz kolejny Artur Zalwert, a następnie zrobił to po raz 3 w 38 minucie. Dzięki świetnemu meczowi tego zawodnika mamy wynik 2-4 i WFS Polska po dość pechowej pierwszej połowie umocniło się na fotelu Lidera.

Ten Square Games - UPM Raflatac

1:1

W kolejnym meczu 8. tygodnia Sportowej Ligi Firm naprzeciw siebie stanęły drużyny Ten Square Games oraz UPM Raflatac. Po udanej, zespołowej akcji w 3 minucie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna w żółtych koszulkach. Konfrontacja ta stała na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze po kilka udanych akcji dla każdej ze stron, jednak to Ten Square Games doprowadziło do wyrównania 3 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli “Czerwoni”. Oddali oni kilka celnych strzałów w światło bramki, obili słupek oraz poprzeczkę, jednak ostatecznie piłka nie znalazła drogi do siatki rywala i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Sente - Unity Group

6:2

W 8. tygodniu Sportowej Ligi Firm na przeciw siebie stanęły dwie dość solidne drużyny. Mecz świetnie rozpoczął się dla Unity, gdyż już w 2 minucie meczu trafił Mariusz Kacała i jego drużyna wyszła na prowadzenie. Jeśli spojrzymy na stwarzanie sytuacji bramkowych i czas posiadania piłki, to Sente zdecydowanie przeważał. Niestety, mimo licznych akcji gospodarze nadal pozostawali bez zdobyczy bramkowej. Jak to mówią, niewykorzystane sytuacje się mszczą i już w 8 minucie po raz kolejny do siatki trafił zespół Unity za sprawą Pawła Malcerka. Sente jednak nie odpuszczało, ale dopiero w 18 minucie do bramki na 1-2 trafił Michal Baran. Po rozpoczęciu drugiej połowy widać było kolosalną przewagę zespołu Sente. Krótka przerwa dobrze mu zrobiła i po indywidualnej akcji do bramki na 2-2 trafił Piotr Jurkowki. Cała druga połowa była dość jednostronna. Sente przeważało w każdym aspekcie. Unity Group miał też swoje sytuacje, ale było to za mało, by powstrzymać gospodarzy. Kolejne bramki dla Sente strzelali kolejno: Piotr Jurkowki oraz Michał Baran, którzy skompletowali po hattricku.