17

0

0

Relacje tekstowe

Tak jest! W 9. tygodniu wrocławskiej Ekstraklasy poznaliśmy pierwszego zdobywcę tytułu mistrzowskiego! WFS Polska po zwycięstwie 5:1 z Ten Square Games w napięciu oczekiwało na wynik spotkania w starciu Radiotechniki Marketing z UPM Raflatac. Starcie to zakończyło się remisem, dzięki czemu przedstawiciele WFS Polska mogą świętować historyczny sukces. W pozostałych meczach Systra pokonała Unity Group w grupie 5-7, natomiast Sente dopisało do swojego dorobku łatwe 3 punkty, gdyż Domodi nie dojechało na murawę.

Unity Group - Systra

1:3

Nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku tego spotkania gracze Systry, którzy szybko zaatakowali rywali wysokim pressingiem i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Jerzego Rogulskiego. Unity Group nie załamało się takim obrotem sprawy i w kolejnych fragmentach gry dążyło do wyrównania, a że przeciwnicy nie zamierzali cofnąć się do obrony, to mecz nabrał rumieńców. Gracze w czarnych koszulkach dopięli swego w ósmej minucie spotkania, kiedy to do remisu doprowadził Tomasz Kowalczyk. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ już zmianie i wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą, W drugiej połowie zarysowała się przewaga Systry, która tę część gry rozpoczęła podobnie jak pierwszą - od zdobycia gola. W kolejnych sytuacjach wielokrotnie swój zespół ratował bramkarz Unity Group, jednak mimo kilku dobrych interwencji, nie zdołał on zapobiec utraty trzeciej bramki. Ostatecznie Systra wygrała całe spotkanie 3:1 i chyba już nic nie zabierze jej piątej lokaty na koniec sezonu.

Sente - Domodi

5:0

Walkower, drużyny Domoni nie stawiła się na meczu.

Ten Square Games - WFS Polska

1:5

Niezwykle ciekawie zapowiadało się to spotkanie, bowiem obie drużyny należą do ścisłej czołówki ligi i miały swój cel przed tym meczem. WFS Polska plasuje się na czele tabeli, a przy korzystnych wynikach w tym tygodniu mogło zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Ten Sqaure Games z kolei walczy o medalową lokatę i miejsce na podium. To właśnie gracze w czerwonych koszulkach mogli szybko wyjść na prowadzenie, ale zabrakło im do szczęścia kilku centymetrów gdy piłka trafiła w słupek bramki rywala. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się jednak przewaga lidera tabeli, która miała swoje odzwierciedlenie również w wyniku. WFS Polska w piątej minucie wyszło na prowadzenie dzięki trafieniu Adama Mally, a dwie bramki Artura Zawerta po ładnych solowych akcjach dały zespołowi wysokie prowadzenie już do przerwy. Ten Square Games nie zdołał odmienić losów spotkania w drugiej połowie, choć zdobyta bramka na 1:3 mogła dać jeszcze nadzieję na korzystny rezultat. Jak się okazało być to jednak wyłącznie gol honorowy, a rywale w końcówce jeszcze przypieczętowali ważne zwycięstwo. WFS Polska dzięki tej wygranej, przy jednoczesnym remisie UPM Raflatac z Radiotechniką Marketing, zapewniło sobie pierwsze, historyczne mistrzostwo! Gratulujemy.

Radiotechnika Marketing - UPM Raflatac

1:1

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami górą była drużyna UPM Raflatac, która odniosła cenne zwycięstwo 2-1, dlatego w rewanżu o zwycięstwo bardziej zabiegali zawodnicy Radiotechniki Marketing, jednak bardzo dobrze spisywał się tego dnia bramkarz ekipy Raflatac. W dodatku już w 4 minucie drużyna Radiotechniki dała się zaskoczyć po stałym fragmencie i od początku spotkania musiała gonić wynik po bramce Mariusza Zawady. Swoje szanse w tym meczu miała ekipa Radiotechniki, jednak kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisywał się Paweł Kudaj i w pierwszej połowie zachował czyste konto. Natomiast w drugiej odsłonie gry jego niefortunne wyjście do piłki przed polem karnym sprokurowało wyrównującą bramkę, która okazała się ostatnim trafieniem w tym spotkaniu. Obie drużyny zaprezentowali bardzo zachowawczą grę i kibice nie doczekali się już więcej goli, jednak widzą kilka parad bramkarzy, wynik nie może dziwić.. UPM Raflatac dowozi cenny remis, który w końcowym rozrachunku może dać im podium.