Ekstraklasa

40

4

0

W piątym tygodniu rozgrywek wrocławskiej Ekstraklasy dwie drużyny przedłużyły sobie świąteczną przerwę i nie chciały zrzucić dodatkowych kilogramów. W związku z tym UPM Raflatac oraz Systra wygrały walkowerem kolejno z Porta Capena oraz Tectum Real Estate & Apartments i zainkasowały łatwe trzy punkty. Pozostałe spotkania odbyły się planowo, dzięki czemu mogliśmy być świadkami emocjonujących pojedynków. WFS Polska w walce o fotel lidera pokonało Radiotechnikę Marketing 4:2 i umocniło się na pierwszym miejscu. „Marketingowcy” dość niespodziewanie przegrali również z UPM Raflatac, w wyniku czego zostali zepchnięci przez swojego rywala poza podium. Tę sytuację po cichu wykorzystało Ten Square Games, które wróciło na drugi stopień podium po okazałym zwycięstwie 9:3 z Unity Group. W meczu na dole stawki lepsze okazało się Domodi i awansowało na szóstką lokatę.

Porta Capgena - UPM Raflatac

0:5

Walkower. Drużyna Porta Capena nie stawiła się na meczu.

WFS Polska - Radiotechnika Marketing

4:2

W pierwszym meczu w deszczową niedzielę lider Ekstraklasy WFS Polska podjął zespół Radiotechnika Marketing. Był to mecz pod względem piłkarskim na wysokim poziomie. Pomysłem Radiotechniki na to spotkanie było zagrywanie długich podań za plecy obrońców, jednak ta taktyka została rozbita piękną grą piłką przeciwników. WFS Polska odniosło zwycięstwo 4:2, z czego 3 bramki zdobył Krzysztof Szymański. Warto wspomnieć, że druga bramka na konto Radiotechniki była bramką samobójczą bramkarza drużyny przeciwnej. WFS Polska kontynuuje serię zwycięstw, wciąż utrzymując się na pozycji lidera. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Tectum Real Estate & Apartments - Systra

0:5

Walkower. Drużyna Tectum Real Estate & Apartments nie stawiła się na meczu.

Unity Group - Ten Square Games

3:9

O godzinie 18:30 skonfrontowały się ze sobą ekipy Unity Group i Ten square Games. Mimo zaangażowania obydwu drużyn, był to spektakl jednego zespołu. Dzisiejsi goście odnieśli niepodważalne zwycięstwo 9:3. Błyszczały dwie gwiazdy Ten square Games, mianowicie Wojciech Graca, który ustrzelił hattrick’a i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców oraz Mateusz Kaleciński, który strzelił cztert bramki i przejmuje w tej chwili tytuł króla strzelców. Gratulujemy obydwóm zespołom walki i zaangażowania.

Sente - Domodi

2:7

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się olbrzymią przewagą drużyny Domodi, co zaowocowało bramkami w 6 i 8 minucie. Mogliśmy zaobserwować wiele groźnych akcji pod polem karnym drużyny Sente, a także sporo stałych fragmentów gry. Do przerwy gospodarzom nie udało się zdobyć bramki kontaktowej, natomiast zawodnicy Domodi dołożyli jeszcze jedno trafienie i schodzili z wynikiem 3:0. W drugiej odsłonie drużynie Domodi nie wystarczył dotychczasowy wynik i podwyższyła ona wynik o kolejne fenomenalne bramki w 21, 23 oraz 24 minucie. Sente udało się w 27 minucie przejąć inicjatywę, dzięki czemu ekipa ta zdobyła dwie bramki, lecz nie uratowało to jej sytuacji i sędzią zakończył spotkanie z wynikiem 2:7.

UPM Raflatac - Radiotechnika Marketing

2:1

UPM Raflatac kontra Radiotechnika, to ostatnie spotkanie niedzielnego wieczoru. Radiotechnika nie ucząc się na błędach, wciąż realizowała plan grania „długich piłek”. Jak się okazało, bez skutku. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Pierwsza połowa należała do UPM Raflatac i zakończyła się 2:0. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęła Radiotechnika, jednak nie udało jej się odrobić strat, gdyż zdobyła tylko jedną bramkę i ostatecznie przegrała to spotkanie. Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.