Sportowa Liga Firm - Silesia Siatkówka

Podsumowanie 7. tygodnia siatkarskich rozgrywek

Ekstraklasa

176

Zakończyliśmy 7. tydzień siatkarskich rozgrywek w Sportowej Lidze Firm. Drużyny rozegrały 2 spotkania, a w każdym z nich mogliśmy oglądać po 2 sety. Łącznie zawodnicy zdobyli 176 punktów, z czego tym razem padło 12 punktowych bloków i 18 asów serwisowych. Niestety jeden z trzech zaplanowanych meczów nie odbył się ze względu na walkowera spowodowanego brakiem pełnego składu jednej z drużyn. Zapraszamy na krótkie relacje obu meczów.

STATSCORE - Saint Gobain

0:2

Jako pierwsi o godzinie 19:00 do walki stanęli zawodnicy drużyn STATSCORE oraz Adient Seating Poland. Niestety mimo bardzo dobrego dla STATSCORE pierwszego seta i doprowadzenia do walki na przewagi, zespół ten i tym razem nie zdołał zapisać na swoim koncie żadnych punktów. Druga część spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Saint Gobain i zakończyła się wynikiem 25:16. MVP wędruje do najlepiej punktującego zawodnika z numerem 5 – Pawła Parzniewskiego.

Raben - Katowickie Wodociągi S.A.

2:0

Walkower. Katowickie Wodociągi S.A. nie zjawiły się na meczu.

Capgemini - Adient Seating Poland

2:0

Jako drudzy tego wieczoru w turniejowym meczu wystąpili zawodnicy drużyn Capgemini oraz Adient Seating Poland. Podobnie, jak podczas pierwszego starcia i tym razem Capgemini zdominowało swojego przeciwnika. Mocną stroną zwycięzców była przede wszystkim zagrywka, a siatkarze zespołu Adient Seating Poland oprócz problemów z jej przyjęciem, nie mogli znaleźć sposobu na wyprowadzenie skutecznych ataków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a MVP meczu nagrodzony został zawodnik z numerem 7 – Mateusz Szyszka.