Sportowa Liga Firm - Silesia Siatkówka

Drużyny zainaugurowały siatkarski sezon!

163

Pierwszy tydzień siatkarskich rozgrywek Silesian Business League już za nami. Drużyny wzajemnie badały się pod siatką i sprawdzały swój poziom. Premierowymi punktami mogli cieszyć się zawodnicy NGK Ceramics oraz Capgemini. Co przyniosą kolejne spotkania?

NGK Ceramics vs Schneider Electric

2:0

Pierwszy mecz siatkarski w Silesian Business League daje nadzieje na prawdziwie zacięty turniej. Drużyny NGK Ceramics i Schneider Electric od rozgrzewki prezentowały wysoki poziom gry i pełne zaangażowanie, jednak prawdopodobnie już na początku pierwszego seta zawodnik NGK Ceramics – Andrzej Jaros przeważył szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny. Popisowe ataki i punktowe bloki pozwoliły im wyjść na pewne prowadzenie i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21. Nieznaczna przewaga NGK Ceramics była widoczna również w drugim secie i mimo niewielkich problemów na początku, utrzymali przewagę aż do wyniku 25:18. Punkty za zwycięstwo 2:0 lądują na konto NGK Ceramics.

Andrzej Jaros (NGK Ceramics)

Capgemini vs MDK Projekt

2:0

Mecz pomiędzy Capgemini, a MDK Projekt był meczem pomiędzy doświadczonymi przez siatkarski parkiet zawodnikami i drużyną składającą się z nieco mniej doświadczonych miłośników siatkówki. Spotkanie było jednostronne i zdecydowana większość akcji kończyła się atakiem drużyny Capgemini, jednak pomimo różnicy poziomów drużyna MDK Projekt nie przestraszyła się groźnie wyglądającego przeciwnika i podjęła walkę. Nie sposób było zatrzymać oczywistego MVP tego spotkania – Tomasza Michalaka ale pomimo wielu innych trudnych ataków MDK Projekt ma na swoim koncie efektowny punktowy blok. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a poszczególne sety wynikami 25:10 i 25:14 i zwycięstwami drużyny Capgemini.