Podsumowanie 9. tygodnia

Ekstraklasa

293

Relacje tekstowe

Zakończyliśmy 9. tydzień siatkarskich rozgrywek w Sportowej Lidze Firm. Drużyny rozegrały 3 spotkania i tym razem jedna z drużyn zdołała doprowadzić mecz do tie-breaka. Łącznie zawodnicy zdobyli 293 punkty, z czego tym razem padło 14 punktowych bloków i 27 asów serwisowych. Zapraszamy na krótkie relacje wszystkich meczów.

STATSCORE - Raben

0:2

Jako pierwsi do boju stanęli zawodnicy pozostającej na ostatnim miejscu w tabeli, drużyny Statscore oraz liderzy tego sezonu, drużyna Raben. Niestety Statscore nie znalazł sposobu na podjęcie równej walki z przeciwnikiem. Trzykrotnie większa ilość punktowych zagrywek, ogromna przewaga w ataku i zdecydowanie mniejsza ilość błędów własnych pozwoliły Rabenowi umocnić swoje miejsce na podium i zakończyć spotkanie z wysoką przewagą punktową. MVP wędruje do zawodnika z numerem 4 – Piotra Bednarczyka.

Adient Seating Poland - Katowickie Wodociągi S.A.

2:1

Jako drudzy walki podjęli się zawodnicy drużyn zajmujących kolejno czwarte i piąte miejsce czyli Adient Seating Poland oraz Katowickie Wodociągi. Mimo, że różnica punktów między drużynami była zbyt wysoka żeby coś zmienić Katowickie Wodociągi po bardzo dobrym drugim secie i zaciętej walce na przewagi, z wynikiem 32:30 doprowadzili do tie-breaka. Niestety ten nie okazał się dla nich szczęśliwy i nie udało im się odebrać przeciwnikom więcej punktów. MVP spotkania wybrany został najlepiej punktujący w tym meczu zawodnik, z numerem 9 – Mateusz Łakomy.

Capgemini - Saint Gobain

2:0

I na sam koniec, kilka minut po 21:00 rozpoczęliśmy najbardziej wyrównane tego wieczoru spotkanie. Saint Gobain po raz drugi zmierzyło się z byłym mistrzem – drużyną Capgemini i niestety tym razem również ulegli ich sile. Ze zdecydowanie pewniejszą ręka w ataku oraz przede wszystkim ze znacząco mniejszą ilością błędów własnych Capgemini wygrało to spotkanie, zgarniając tym samym na swoje konto całe 3 punkty. MVP wybrany został zawodnik z numerem 4 – Igor Raciborski.