2 - 0

Team12TWynik
Doradzanie.eu & Zadróż Nieruchomości25252Zwycięstwo
Capgemini15200Przegrana

W drugim meczu pierwszej kolejki oglądaliśmy najbardziej doświadczone biznesowym parkietem drużyny , a więc zespoły Zadróż Nieruchomości Katowice oraz Capgemini.
Oby dwie drużyny w poprzednim sezonie do samego końca walczyły o zdobycie pucharu, ostatecznie zajęły odpowiednio 3 i 2 miejsce.
Zapowiadał się nam bardzo dobry mecz stojący na wysokim poziomie.
Początek pierwszego seta zaczął się od przewagi ekipy agentów nieruchomości, którzy skuteczną zagrywką mocno utrudniali przyjęcie i rozegranie drużynie Capgemini. Z każdym kolejnym punktem oby dwie drużyny rozkręcały się na parkiecie i pokazywały swoje techniczne umiejętności, dzięki czemu moglismy oglądać świetne widowisko. Pomimo wielkiego zaangażowania i podejmowania ryzyka w zagrywce ekipie Capgemini nie udało się dogonić rywali i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:15 dla Zadroż Nieruchomości Katowice.
Drugi set zaczął się od skutecznej zagrywki po stronie Capgemini, którzy przez pierwszą część seta prowadzili. Ekipa Capgemini w drugim secie wyglądała dużo lepiej, zdecydowana i ciężka zagrywka zupełnie zmieniła oblicze spotkania i sprawiła spore problemy w przyjęciu przeciwnikom. Zadróż musiał się wziąć do odrabiania strat żeby nie stracić w tym spotkaniu punktu i uniknąć 3 seta. Poprawione przyjęcie, spokojne rozegranie oraz skuteczne ataki dały efekty i zawodnicy z Katowic wrócili na swój wysoki poziom, co przełożyło sie na odrobienie strat, a nawet wyjście na prowadzenie w końcówce seta. Capgemini jeszcze walczyło i straszyło zagrywką rywali, 2 asy w samej końcówce Patryka Kropisza dały jeszcze nadzieję , lecz chwile później skutecznym atakiem ekipa Zadróż Nieruchomości Katowice zakończyła set wynikiem 25:20 i całe spotkanie 2:0.