8. tydzień już za nami

Ekstraklasa

241

Relacje tekstowe

Zakończyliśmy 8. tydzień siatkarskich rozgrywek w Sportowej Lidze Firm. Drużyny rozegrały 3 spotkania, a w każdym z nich mogliśmy oglądać po 2 sety. Łącznie zawodnicy zdobyli 241 punktów, z czego tym razem padło 14 punktowych bloków i 31 asów serwisowych. Zapraszamy na krótkie relacje.

Capgemini - STATSCORE

2:0

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się siatkarze drużyn Capgemini oraz Statscore. Już o 19:00 rozpoczęła się nierówna walka o ligowe punkty i niestety Statscore w ostatnim w tym sezonie spotkaniu z byłym mistrzem nie zdołało znaleźć sposobu na zwycięstwo. Kluczowym elementem nie pozwalającym wyjść na prowadzenie wciąż okazują się przede wszystkim ich błędy własne dające przeciwnikowi bezpośrednie punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a MVP wędruje do zawodnika z numerem 12 – Patryka Kropisza.

Adient Seating Poland - Raben

0:2

Katowickie Wodociągi S.A. - Saint Gobain

0:2

Jako ostatni do walki stanęli zawodnicy drużyn Saint Gobain i Katowickich Wodociągów i tym razem również faworyt spotkania nie zawiódł. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie, w którym Wodociągi pokazały się kibicom z nieznanej dotąd dobrej formy niestety bieg meczu zmienił się o 180 stopni. Zamiast zaciętej walki o punkty mogliśmy obserwować jak Saint Gobain dominuje nad przeciwnikiem w całym drugim secie i z bardzo mocną, punktową zagrywką ostatecznie wygrywa mecz 2:0. MVP spotkania wybrany został zawodnik z numerem 7 – Marcel Waldera.