Podsumowanie 10 tygodnia

214

W pierwszej serii gier, po długiej przerwie w rozgrywkach, na parkiecie hali katowickiego Spodka oglądaliśmy dwa spotkania. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive oraz Heraeus. Gospodarze którzy byli faworytami tego starcia, pokonali przeciwników 60-38, odnosząc piątą wygraną w bieżących rozgrywkach Sportowej Ligi Firm. Druga konfrontacja to natomiast rywalizacja Adwokatów z ekipą Baltic Rail. Po zaciętej walce, ostatecznie górą w tym pojedynku okazali się koszykarze gości, wygrywając w rozmiarach 67-49. Dla graczy występujących w błękitnych strojach, było to czwarte zwycięstwo w rundzie zimowej.

Nexteer Automotive vs Heraeus

60:38

W pierwszym spotkaniu, po długiej przerwie w rozgrywkach koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Nexteer Automotive oraz Heraeus. Faworytem do zwycięstwa w tym meczu, przed rozpoczęciem rywalizacji, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy Nexteer Automotive wygrali w bieżącym sezonie cztery konfrontacje, co dawało im trzecią lokatę w tabeli. W poprzednim starciu gospodarze ulegli jednak ekipie ING Tech Poland w stosunku 25-58. Natomiast goście do tej pory, nie wyszli zwycięsko z żadnego dotychczas rozegranego spotkania. W swoim ostatnim pojedynku koszykarze Heraeus, musieli uznać wyższość Adwokatów, przegrywając 42-56. Mecz rozpoczął się od zdecydowanie lepszej gry zawodników Nexteer Automotive. Gospodarze w pierwszych minutach, byli dużo skuteczniejsi pod koszem przeciwników, równocześnie zabezpieczając swoją strefę podkoszową. Pomimo starań zawodnicy Heraeus, w pierwszej kwarcie zdołali zdobyć jedynie 4 punkty, przegrywając początkowe rozdanie 4-17. Jednak w drugich 10 minutach to zawodnicy w pomarańczowych strojach, zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat, mądrze rozgrywając piłkę po obwodzie. Goście wygrali drugą kwartę 12-7, przy zmianie stron dając sobie nadzieję, na lepszą druga połowę spotkania. Jednak na początku trzeciej fazy gry, ponownie inicjatywę na parkiecie przejęli koszykarze Nexteer, raz za razem kończąc swoje akcje z pola trzech sekund rywali. Zawodnicy występujący w białych strojach, wygrali tę kwartę aż 25-14, w całym meczu wypracowując sobie sporą przewagę punktową. W ostatniej części rywalizacji, wyniki nie uległ już gwałtownym zmianom i ostatecznie to gospodarze pokonali zespół Heraeus 60-38. Dla zawodników Nexteer Automotive, była to piąta wygrana w obecnych rozgrywkach.

Adwokaci vs Baltic Rail

49:67

W drugim wtorkowym meczu, na parkiet hali katowickiego Spodka wybiegli zawodnicy Adwokatów oraz Baltic Rail. Przed tym pojedynkiem obie ekipy zajmowały w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm sąsiednie miejsca, dlatego to spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Koszykarze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim starciu, rywalizowali z zespołem Heraeus. Adwokaci pokonali wówczas przeciwników w stosunku 56-42, wygrywając trzecią konfrontację w sezonie. Natomiast goście w ostatnim meczu, mierzyli siły z drużyną Future Processing. Gracze Baltic Rail ulegli w tamtym spotkaniu swoim rywalom w rozmiarach 43-56, co było dla nich czwartą porażką w bieżącej rundzie. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, grali pewnie w ataku, często goszcząc w polu trzech sekund rywali. Pierwsza kwarta toczona była w bardzo szybkim tempie i ostatecznie zakończyła się minimalnym zwycięstwem Baltic Rail 18-17. Jednak w drugich 10 minutach gry, wraz z upływem czasu, coraz większą przewagę na parkiecie zaczęli wykazywać goście. Zawodnicy w błękitnych strojach poprawili grę w obronie, wygrywając drugie rozdanie 16-9. Po zmianie stron do swojej optymalnej dyspozycji powrócili Adwokaci, którzy zaczęli regularnie punktować. Gracze występujący w zielonych strojach, wygrali trzecią kwartę 14-13, jednak wciąż musieli odrabiać straty do przeciwników. Natomiast ostatnia faza meczu należała już zdecydowanie do koszykarzy Baltic Rail, którzy stopniowo powiększali swoje prowadzenie. Goście w końcówce spotkania bardzo płynnie rozgrywali kolejne akcje, ostatecznie pokonując zespół Adwokatów 67-49. Dla graczy Baltic Rail, była to czwarta wygrana w obecnych rozgrywkach.