Kolejny wyrównany szlagier ponownie na korzyść Future Processing

W 7 serii gier koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy tylko jedno spotkanie. W wieczornym starciu, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Future Processing. Po meczu pełnym walki i zwrotów akcji, ostatecznie to goście zwyciężyli w tym pojedynku 57-56, tym samym awansując na pierwszą lokatę w tabeli.

PwC SDC vs Future Processing

56:57

W jedynym czwartkowym spotkaniu, w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PwC SDC oraz Future Processing. Obie ekipy przed tym meczem, zajmowały dwie pierwsze lokaty w tabeli, co zapowiadało widowisko na najwyższym poziomie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem nie rozegrali swojego pojedynku przeciwko drużynie BT Lexicon. To starcie zostało zweryfikowane jako walkower, z powodu nie stawienia się na mecz zespołu przeciwników. Natomiast goście, również pauzowali w poprzedniej serii gier. Zawodnicy Future Processing, nie rozegrali meczu przeciwko ekipie Nexteer Automotive, także z powodu walkowera. Spotkanie rozpoczęło się, od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne akcje, wypracowując partnerom dogodne pozycje rzutowe. Jednak większą odpowiedzialnością w obronie w pierwszej kwarcie, wykazali się koszykarze Future Processing, którzy stracili tylko 9 punktów. Goście wygrali otwierającą partię 12-9. W drugich 10 minutach, wraz z upływem czasu, coraz większą przewagę na parkiecie zaczęli przejmować goście, którzy sukcesywnie powiększali swój dorobek punktowy. Zawodnicy PwC SDC, choć również stwarzali sobie dogodne okazje do rzutów z pola 3 sekund rywali, często byli nieskuteczni. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 9-14. Po zmianie stron, rywalizacja ponownie stała się bardziej wyrównana, a do odrabiania start odważnie ruszyli gospodarze. Koszykarze PwC SDC wprawdzie zremisowali trzecie rozdanie 15-15, jednak widać było, że znaleźli się na fali wznoszącej. W ostatniej fazie meczu, zdecydowaną inicjatywę na placu gry przejęli gospodarze, którzy sukcesywnie odrabiali straty punktowe. Choć gracze PwC SDC wygrali czwartą kwartę 23-16, nie zdołali odwrócić wyniku spotkania. Ostatecznie gospodarze, po walce do ostatniej syreny, zaledwie 1 punktem ulegli ekipie Future Processing 56-57. Dzięki tej wygranej, goście objęli pozycję lidera tabeli Ekstraklasy SLF.