Bez niespodzianek

W piątej serii gier, sezonu jesiennego koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiecie hali katowickiego Spodka, oglądaliśmy dwa spotkania. Jako pierwsi do walki w czwartkowy wieczór, przystąpili zawodnicy BT Lexicon oraz Future Processing. Górą w tym pojedynku okazali się koszykarze gości, którzy pokonali swoich przeciwników 61-21. Natomiast w drugim starciu, zmierzyły się ze sobą ekipy Heraeus oraz PwC SDC. Po meczu pełnym zwrotów akcji, ostatecznie z kompletu punktów cieszyli się goście, którzy zwyciężyli w rozmiarach 55-44. Po czwartkowych spotkaniach, liderem tabeli pozostała drużyna Future Processing.

BT Lexicon vs Future Processing

21:61

W pierwszym czwartkowym spotkaniu, w ramach rozgrywek koszykarskiej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na parkiet hali katowickiego Spodka, wybiegli zawodnicy BT Lexicon oraz Future Processing. Faworytem do wygranej w tym starciu, przed rozpoczęciem gry na boisku, byli gracze rozstawieni w roli gości. Zawodnicy Future Processing, w sezonie jesiennym prezentują równą formę, wygrywając kolejne mecze. Przed tygodniem, goście pokonali ekipę Heraeus 40-31, budując swoją przewagę na przestrzeni całego spotkania. Natomiast gospodarze w poprzednim meczu, zgarnęli komplet punktów nie wychodząc na parkiet. Było to spowodowane, uznaniem ich pojedynku z drużyną Nexteer Automotive za walkower. Rywalizacja rozpoczęła się, od zdecydowanej przewagi koszykarzy, występujących w ciemnych strojach. Gracze Future Processing, od pierwszych chwil gry na boisku, wykazywali przewagę taktyczną nad rywalami, już w pierwszej kwarcie budując sobie sporą przewagę. Goście wygrali to rozdanie 12-4, szczelnie zabezpieczając drogę, w swoje pole 3 sekund. W drugich 10 minutach, obraz gry się nie zmienił. Swoją przewagę nadal powiększali gracze Future Processing, skutecznie wykańczając niemalże każdą swoją akcję. Choć zawodnicy BT Lexicon, próbowali nawiązać walkę z przeciwnikami, nie potrafili znaleźć odpowiedniego rytmu swoich kolejnych akcji w ofensywie. Gospodarze przegrali drugą kwartę 2-14, mając w już w tym momencie, niewielkie szanse na końcowy sukces w meczu. Jednak po zmianie stron, sytuacja na parkiecie nieco się wyrównała. Koszykarze występujący w szarych strojach, znacząco poprawili skuteczność rzutową, przegrywając tę fazę gry, zaledwie dwoma punktami. Ostatnia kwarta spotkania, ponownie należała jednak do gości, którzy wygrali ją aż 24-6. Ostatecznie BT Lexicon uległ Future Processing w rozmiarach 21-61, ponosząc czwartą porażkę w bieżącym sezonie.

Heraeus vs PwC SDC

44:55

W drugim meczu piątego tygodnia zmagań, w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz PwC SDC. Faworytem do zgarnięcia kompletu punktów w tym starciu, wydawali się zawodnicy, rozstawieni w roli gości. Gracze PwC SDC, w sezonie jesiennym przegrali tylko jedno spotkanie. Przed tygodniem, goście pokonali drużynę Adwokatów 48-37, sporą przewagę wypracowując sobie, w pierwszej kwarcie tamtego pojedynku. Natomiast gospodarze w poprzednim meczu, mierzyli siły z ekipą Future Processing. Zawodnicy Heraeus, musieli uznać wówczas wyższość przeciwników, ulegając im 31-40. Rywalizacja na parkiecie, rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, dobrze rozprowadzali piłkę w ofensywie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem graczy PwC SDC 16-13, co zapowiadało niezwykle ciekawą, dalszą część rywalizacji. W drugich 10 minutach, przewagę na placu gry zaczęli przejmować koszykarze, występujący w pomarańczowych strojach. Zawodnicy Heraeus w tej fazie meczu, znacząco poprawili swoją grę w defensywie, skutecznie broniąc drogi pod swój kosz. Gospodarze wygrali drugą kwartę 13-5, w całym spotkaniu obejmując pięciopunktowe prowadzenie. Jednak po zmianie stron, do dobrej gry z początku meczu wrócili goście. Gracze PwC SDC, wyszli na boisko niesamowicie zmotywowani, w szybki sposób odrabiając straty. Goście wygrali trzecie rozdanie 19-8, imponując skutecznością pod koszem przeciwników. W ostatniej kwarcie, do bardzo odważnej gry ruszyli zawodnicy Heraeus, wciąż mający nadzieję, na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak gospodarze, nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji, w 4 fazie spotkania przegrywając 10-15. Ostatecznie Heraeus uległ PwC SDC 44-55, przegrywając trzecią konfrontację w rundzie jesiennej.