Ekstraklasa

23

0

0

W piątym tygodniu rozgrywek dwa spotkania rozegrał WFS Polska. Lider Ekstraklasy najpierw pokonał w meczu na szczycie Ten Sqaure Games, a następnie stracił pierwsze punkty w sezonie remisując z Radiotechniką Marketing, która do końca walczyła o choćby jedno oczko. Na pozycję wicelidera, dzięki wygranej nad Unity Group, awansował UPM Raflatac. Systra skromnie pokonała Raben.

WFS Polska - Ten Square Games

6:1

Jak na faworyta przystało WFS łatwo wygrał swoje pierwsze spotkanie w 5. tygodniu Sportowej Ligi Firm. Choć jego rywalem była drużyna, która przed tym meczem była wiceliderem tabeli i można było od niej czegoś więcej oczekiwać. W ekipie Ten Square było ewidentnie widać brak ich kluczowego zawodnika i zarazem lidera klasyfikacji strzelców jakim jest Wojciech Graca. Z nim mecz, mógłby się potoczyć zupełnie inaczej i moglibyśmy mieć zmianę lidera w tabeli. Nieobecność Wojciecha Graca zespół WFS-u wykorzystał bez litości, strzelając aż 6 bramek. Spotkanie to było zapowiadane dużym hitem tego tygodnia, ale niestety okazało się zbyt jednostronne. Drużyna Ten Square Games na pewno zechce się odkuć w przyszłym tygodniu i będzie miała do tego wielką okazję, bo jej rywalem będzie ekipa Unity Group.

Unity Group - UPM Raflatac

1:4

Mecz pomiędzy Unity group a UPM Rafltac był bardzo emocjonujący. Pierwsza faza spotkania to dominacja drużyny Unity Group i zakłopotanie oraz dezorganizacja drugiej z ekip. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, a jedyna bramka padła po silnym strzale po ziemi zza pola karnego. UPM Raflatac nie złożyło broni, ruszyło do ataku z pełną mobilizacją i z wyniki 1:0 zrobiło 1:4. Był to bardzo emocjonujący mecz, pokazujący, że w piłce nożnej należy walczyć do końca.

Radiotechnika Marketing - WFS Polska

5:5

Kolejne spotkanie w 5. tygodniu SLF, między WFS Polska, a Radiotechniką Marketing, można nazwać wielkim hitem tej kolejki i może to być jeden z kandydatów do meczu sezonu. Podczas drugich meczów bardzo pogorszyła się pogoda i zaczął padać obfity deszcz. Mimo to mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej połowie bardzo dużo okazji miał zespół Radiotechniki, ale to WFS strzelał bramki. Można powiedzieć, że wszystkie niewykorzystane okazje się mściły i do przerwy wynik był 5:1 dla WFS-u. W drugiej połowie role się odwróciły i Radiotechnika zaczęła gonić wynik. Wdał się lekki chaos w szeregach rywali, mecz stał się ostry. Jeden z zawodników lidera tabeli obejrzał żółtą kartkę. Dodało to wiatru w żagle i ostatecznie doprowadziło do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 5:5, ale to ekipa Radiotechniki bardziej zasłużyła na zwycięstwo, bo to ona miała więcej okazji i pokazała większe zaangażowanie.

Systra - Raben

1:0

Mecz pomiędzy drużynami Systra a Raben zakończony wynikiem 1:0, nie był najbardziej widowiskowy tego dnia, być może przez deszcz, który doskwierał przez całe spotkanie. Większość tego starcia to walka w środku pola i strzały zza pola karnego, dużo podań górą, które były trudne do opanowania zważywszy na pogodę. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:0, a kibice czuli niedosyt bramek i gdy już wszyscy stracili nadzieję na ujrzenie gola w tym meczu, Michał Mrózek wpisał się na listę strzelców 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, dając drużynie Systra upragnione zwycięstwo.