Sportowa Liga Firm - Silesia Siatkówka

Podsumowanie trzeciego tygodnia siatkarskich emocji

353

Za nami 3. tydzień siatkarskich rozgrywek w Sportowej Lidze Firm. Tym razem drużyny rozegrały aż 4 spotkania, a w każdym z nich mogliśmy oglądać po 2 sety. Łącznie zawodnicy zdobyli 353 punkty, z czego tym razem padło aż 10 punktowych bloków i 33 asy serwisowe. Zapraszamy na krótkie podsumowanie każdego z meczów.

Capgemini - STATSCORE

2:0

Jako pierwszy, na bój ze złotymi medalistami zeszłego sezonu – drużyną Capgemini, wyruszył zespół STATSCORE. Niestety i tym razem musiał on uznać wyższość przeciwnika i oddać, być może cenne trzy punkty, w ręce zwycięzcy. Mimo bardzo zbliżonej ilości błędów własnych oraz zepsutych zagrywek Capgemini udało się zakończyć obydwa sety z przynajmniej 5 punktową przewagą. To, co jednak wyróżniło wygraną drużynę, to przede wszystkim siła i skuteczność w ataku i między innymi za ten właśnie element MVP spotkania nagrodzony został zawodnik z numerem 7 – Mateusz Szyszka.

Adient Seating Poland - Raben

0:2

Do walki z drużyną, która z pewnością zasługuje na miano jednego z faworytów sezonu, dzielnie stanęło Adient Seating Poland. Niestety pech chciał, że już w pierwszym secie jeden z zawodników występujących w pierwszej szóstce doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszy udział w meczu. Wyniki poszczególnych setów (25:11 i 25:19) jasno wskazują na dużą przewagę drużyny Raben, a kluczowe elementy, które na tę przewagę pozwoliły, to przede wszystkim punktowa zagrywka i pewny atak. Aż 10 z nich skończył zawodnik z numerem 2 – Bartosz Masłoń i dokładając do tego punktową zagrywkę to właśnie on wywalczył sobie tytuł MVP spotkania.

Raben - Saint Gobain

2:0

O godzinie 20:00 Raben był gotowy na kolejne starcie i tym razem próby pokonania tego jakże wymagającego przeciwnika podjęła się zupełnie nowa w naszej lidze drużyna – Saint Gobain. Ku naszemu zadowoleniu mecz okazał się bardzo wyrównany i biorąc pod uwagę to, jak szybko Saint Gobain kilkakrotnie odrabiało po parę punktów z rzędu, prawie do samego końca trudno było stwierdzić kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Ostatecznie jednak mimo zmęczenia to Rabenowi udało się wygrać obydwa sety z trzypunktową przewagą, a przesądziła o tym między innymi zdecydowanie mniejsza ilość błędów własnych oraz zepsutych zagrywek. MVP dwukrotnie tego wieczoru nagrodzony zostaje zawodnik z numerem 2 – Bartosz Masłoń.

Saint Gobain - Katowickie Wodociągi S.A.

2:0

Saint Gobain tego wieczoru miało do rozegrania aż dwa spotkania i równo o 21:00 stanęło do walki z drużyną Katowickich Wodociągów. Tym razem jednak udało się wyjść z meczu zwycięsko i w drugim secie znalazł się nawet czas na wypróbowanie rezerwowych zawodników. Wymiana składu niestety nie przyniosła wiele dobrego dla wyniku i przy wysokim prowadzeniu Katowickich Wodociągów w końcowej fazie trzeciego seta na boisko wrócili dwaj kluczowi zawodnicy Saint Gobain i natychmiast odrobili stratę. Jednym z nich był kapitan zespołu, zawodnik z numerem 7 – Marcel Waldera i to właśnie on zostaje nagrodzony tytułem MVP.