Rockwell Automation

Team123TWynik
Capgemini272461Przeg. po tie-breaku
Rockwell Automation2526152Zwyc. po tie-breaku

Równo o godzinie 20:30 na parkiecie katowickiego Spodka rozpoczął się pojedynek o drugie miejsce w ligowej tabeli, a co za tym idzie o lepszą pozycję startową w fazie play-off. Mające dokładnie taką samą liczbę punktów drużyny Rockwell Automation i Capgemini zaszczyciły kibiców meczem na bardzo dobrym, sportowym poziomie i zawalczyły o zwycięstwo. Od samego początku wiadomo było, że dla żadnej z drużyn nie będzie to łatwe spotkanie. Obydwa pierwsze sety doprowadzone do walki na przewagi, z której najpierw zwycięsko wyszła drużyna Capgemini (27:25), a następnie Rockwell Automation (26:24), postawiły tie-breaka pod wielkim znakiem zapytania. Niestety bardzo wyrównane do tego momentu spotkanie już na początku trzeciego seta przerodziło się w pokaz siatkarskich umiejętności drużyny Rockwell Automation. Capgemini nie było w stanie obronić większości ataków przeciwnika, co spowodowało brak możliwości wyprowadzenia skutecznych kontr. Do tego kilka błędów własnych w zagrywce oraz w przyjęciu pozwoliło przeciwnikom zaprezentować kawałek bardzo dobrej siatkówki. Gratulujemy Rockwellowi podjęcia tak równej walki nie tylko z groźnie wyglądającą, ale także wciąż mającą szansę na obronę mistrzowskiego tytułu drużyną oraz zwycięstwa, które sprawiło, że ta obrona nie jest już w pełni zależna od Capgemini. MVP spotkania nagrodzony zostaje zawodnik z numerem 13 – Damian Pluta.