Adient Seating Poland

Team12TWynik
Katowickie Wodociągi S.A.17220Przegrana
Adient Seating Poland25252Zwycięstwo

Jako ostatnie na parkiecie w 6 tygodniu rozgrywek zameldowały się drużyny Katowickich Wodociągów i Adient Seating Poland. Dla tej drugiej ekipy był to bardzo ważny pojedynek, ponieważ po zwycięstwie bez straty punktu objęli by prowadzenie w ligowej tabeli wyprzedzając ekipę Zadróż Nieruchomości Katowice , którzy zgubili po drodze punkt. Spotkanie zaczęło się dość łatwo dla ekipy Adient, którzy nie dali większych szans swoim rywalom wygrywając seta 25:17. Zdecydowane, mocne i bardzo efektowne ataki dały bardzo widoczna przewagę w pierwszym secie.
Drugi set dużo bardziej wyrównany z lekką nutką emocji do ostatnich punktów bowiem ekipa Adient wyszła w innym zestawieniu na drugi set dając tym samym odwrócić losy spotkania siatkarzom z Katowic. Drugi set już zdecydowanie lepiej zagrany w przyjęciu co też przełożyło się na zdobycie większej ilości punktów na przełomie całego seta i pozwoliło na skuteczne wyprowadzanie akcji. W połowie seta na tablicy widzieliśmy już nawet 5 punktowe prowadzenie drużyny Katowickich Wodociągów jednak ekipa Adient wzięła się do gry i odrobiła straty tuż przed końcem seta. Kilka błędów własnych w przyjęciu pod koniec seta niestety przełożyło się na końcowy wynik i drużyna Adient Seating Poland zdołała odwrócić losy seta i wygrać go stosunkiem 25:22 , a całe spotkanie 2:0.
MVP tego spotkania trafia do rozgrywającej z drużyny Adient Agnieszki Grzybowskiej.