Netology na tronie!

Ekstraklasa

Netology mistrzem sezonu Zima 2023. Nie brakowało emocji w ostatniej serii gier zimowego sezonu. FAMUR SA był o jedną bramkę od tytułu, ale ten ostatecznie powędrował do graczy Netology. Na najniższym stopniu podium sezon zakończył Novichem, który pokonał Express Heroes. Szalony mecz rozegrały ING i Honeywell, a ostatecznie minimalnie lepsi okazali się ci drudzy. W pozostałych dwóch meczach podział punktów. Jedno oczko w starciu z TPG wystarczyło KeyWords Studios do ucieczki z ostatniego miejsca w tabeli. Remisem zakończyło się również spotkanie PwC SDC z Prestige.

PwC SDC vs Prestige

2:2

Spotkanie pomiędzy PwC SDC a Prestige, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które przed ostatnią kolejką sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, znajdowały się na sąsiednich miejscach w tabeli, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła tylko jedno „oczko”. Gracze rozstawieni jako gospodarze, przed tygodniem rywalizowali z ekipą Express Heroes. Zawodnicy PwC SDC pokonali wówczas rywali 7:6, co było ich czwartą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, mierzyli się z ekipą Honeywell. Piłkarze Prestige wygrali tamten pojedynek w rozmiarach 14:4, bezpieczną przewagę wypracowując sobie już w pierwszej części gry. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej postawy obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać akcje małą liczbą podań, szybko przechodząc z obrony do ataku. Wynik w tym meczu otworzyli piłkarze PwC SDC, a konkretnie uczynił to Michał Pecyna, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w 11 minucie. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie przed przerwą i przy zmianie stron widniał rezultat 1:0. Natomiast w drugą odsłonę zdecydowanie odważniej weszli goście, którzy już w 25 minucie doprowadzili do remisu, po golu którego zdobył Paweł Konopiński. Kilka chwil później ten sam zawodnik zanotował drugie trafienie i zawodnicy Prestige wyszli na prowadzenie. Gdy wydawało się, że gościom uda się dowieźć bezpieczny wynik do końca, w 36 minucie Michał Pecyna zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru, ustalając końcowy wynik na 2:2.

FAMUR SA vs Netology

3:4

Rywalizacja pomiędzy FAMUR SA a Netology, zapowiadała się jako starcie zespołów, które w ostatniej serii gier sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, miały rozstrzygnąć pomiędzy sobą kwestię tytułu mistrzowskiego. Po 9 rozegranych meczach, obie ekipy miały na swoich kontach po 25 punktów i zerową ilość porażek na koncie. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali drużynę ING w rozmiarach 20:2, większość bramek zdobywając w drugiej odsłonie spotkania. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, wygrali swoją konfrontację z zespołem ArchiDoc 4:1, co było dla nich ósmym zwycięstwem w obecnym sezonie. Początek starcia znakomicie ułożył się dla piłkarzy FAMUR SA. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 1 minucie, a z gola cieszył się Petryk Wieczorek. Jednak po błyskawicznie straconej bramce, goście zdołali szybko się otrząsnąć, stwarzając w kolejnych akcjach zagrożenie pod polem karnym rywali. Gracze Netology zdobyli wyrównującego gola w 10 minucie, po trafieniu które zanotował Paweł Kabut, natomiast 120 sekund później wyszli na prowadzenie, po bramce Sebastiana Lewickiego. Wynik 1:2 utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron, to goście mieli minimalną przewagę. Na początku drugiej odsłony, gracze Netology kontynuowali swoją dobrą grę, co przyniosło im kolejne trafienie już w 23 minucie. Jednak wówczas za odrabianie strat zabrali się piłkarze FAMUR SA, a gola kontaktowego w 26 minucie strzelił Wojciech Małysa. W kolejnych akcjach obie ekipy dołożyły po jeszcze jednej bramce i na osiem minut przed końcem widniał rezultat 3:4. Choć gospodarze z całych sił aż do końcowego gwizdka arbitra dążyli do wyrównania, ostatecznie nie udało im się uzyskać remisu. Dzięki wygranej zespół Netology sięgnął po tytuł mistrzowski Ekstraklasy w sezonie Zima 2023, na przestrzeni całej rundy nie ponosząc żadnej porażki.

Express Heroes vs Novichem

2:5

Choć porażka z FAMUR SA pozbawiła szans Novichem na mistrzostwo, wciąż mieli oni o co grać w ostatniej serii gier. Zwycięstwo nad Express Heroes, przy porażce Netology mogło bowiem dać im tytuł wicemistrzowski. Jako, że Novichem w obecnym sezonie tracił punkty wyłącznie ze ścisłą czołówką, niewiele było przesłanek by sądzić, że zgubi punkty za finiszu rozgrywek. Początek meczu był jednak niespodziewany – po 7 minutach to Express Heroes prowadził 2:0. Jak się okazało były to jednak dobre złego początki, bowiem faworyt po przespanym początku obudził się i jeszcze przed przerwą po dublecie Adam Kowalczyka doprowadził do remisu, a zwłaszcza gol do szatni na 2:2 był ważny z psychologicznego punktu widzenia. Po przerwie Express Heroes walczył o to by odzyskać prowadzenie, jednak dwukrotnie nadział się na kontry rywali i  po stracie dwóch goli już nie odwrócił losów spotkania. Zgodnie z przewidywaniami Novichem sięgnął po trzy punkty, jednak drugi warunek, a więc porażka Netology nie został spełniony, zatem zajął on ostatecznie trzecie miejsce w sezonie Zima 2023

KeyWords Studios vs TPG

5:5

Na zakończenie sezonu zmierzyły się ze sobą KeyWords Studios oraz TPG i ten mecz miał spore znaczenie dla układu dolnej części tabeli. Pierwsi stanęli przed ostatnią szansą na wywalczenie zwycięstwa w sezonie Zima 2023, a wygrana pozwoliłaby im przeskoczyć w tabeli rywali z jedenastej kolejki. Drudzy celowali co najmniej w remis, aby utrzymać przewagę nad przeciwnikiem. Mecz mógł się podobać i zwłaszcza w drugiej połowie gry byliśmy świadkami wielu zwrotów akcji. Do przerwy wynik był remisowy i taki stan rzeczy utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra, jednak w drugiej odsłonie spotkania padał gol za golem. Choć strzelanie w tej części meczu rozpoczęli gracze KeyWords Studios, to po pół godzinie gry TPG miało dwa gole przewagi. Później do głosu doszli ponownie formalni gospodarze, ale z prowadzenia cieszyli się bardzo krótko, bowiem rywalem ponownie doprowadzili do wyrównania i ten niezwykle ciekawy pojedynek zakończył się wynikiem 5:5. Tym samym TPG zakończyło sezon pozycję wyżej, a gracze KeyWords Studios osiągnęli połowiczny sukces. Nie udało im się odnieść zwycięstwa w sezonie Zima 2023, jednak remis pozwolił im opuścić rzutem na taśmę ostatnie miesce w tabeli.

ING vs Honeywell

8:9

Mecz pomiędzy ING a Honeywell nie miał dużego ciężaru gatunkowego, zatem obie drużyny postanowiły dać prawdziwy spektakl. Jak to często bywa w meczach o pietruszkę, grając bez presji wyniku, zawodnicy obu drużyn zagrali niezwykle otwarte spotkanie, fundując obserwatorom prawdziwy rollercoaster. Wymiana ciosów z obu stron rozpoczęła się od pierwszego gwizdka arbitra. Już w pierwszych 10 minutach padło 5 goli, a kolejne fragmenty meczu przyniosły kolejne trafienia. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, bramki nadal sypały się jak z rękawa. Trudno w to uwierzyć, ale sama końcówka była… jeszcze bardziej emocjonująca. ING wyszło na prowadzenie 8:7 w ostatniej minucie meczu, jednak rywale jeszcze zdążyli odwrócić losy pojedynku, dwukrotnie pokonując bramkarza przeciwników. Ostatecznie po szalonym spotkaniu Honeywell sięgnał po trzy punkty i zakończył sezon na dobrym, siódmym miejscu.